SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Uluslararası İlişkiler Jagiellonian Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1364

Tür: Devlet üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Avrupa Çalışmaları,  Tıp, Bilim ve Teknoloji

Rektör: Prof. Dr. Hab. Jacek Popiel

Öğrenci (toplam): 37.52 bin

Akademik personel: 4.64 bin

Önemli mezunlar: Papa John Paul II, Gökbilimci Nicolaus Copernicus,  şair Wislawa Szymborska

 

Bilim ve araştırma

Jagiellonian Üniversitesi esas olarak bir araştırma kurumudur. Olağanüstü araştırma kalitesi, Jagiellonian Üniversitesi’nin Reuter’e göre en iyi 100: Avrupa’nın En Yenilikçi Üniversiteleri sıralamasındaki tek Polonya ve Doğu Avrupa üniversitesi olarak konumu ile kanıtlanmıştır. Jagiellonian Üniversitesi, dünya standartlarında mükemmel araştırma merkezlerine sahiptir: Małopolska Biyoteknoloji Merkezi, Ulusal Sinkrotron Radyasyon Merkezi SOLARIS, Jagiellonian Deneysel Terapi Merkezi, Cittru Teknoloji Transfer Merkezi, OMICRON, Copernicus Disiplinlerarası Çalışmalar Merkezi, Yaşam Bilimleri Parkı. Jagiellonian Üniversitesi’nin mevcut konumu, artan sayıda patent başvurusu ve akademik personele verilen patent sayısıyla da kanıtlanmaktadır.

 

Uluslararası İşbirliği

Jagiellonian Üniversitesi, araştırma ve eğitim projeleri, ikili anlaşmalar kapsamında öğretim görevlisi ve öğrenci değişimi, Erasmus + ve SYLFF, yaz okulları, yenilik ve teknoloji transferi ve çeşitli burs programları dahil olmak üzere uluslararası işbirliği alanında çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır.

Eğitim Süresi: 3 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€/YIL

Uluslararası İlişkiler Jagiellonian Üniversitesi

Açıklama:

Program Açıklaması

 

Disiplinlerarası lisans programı Uluslararası İlişkiler ve Alan Çalışmaları, çağdaş küresel sistem ve dünyanın farklı bölgeleri hakkında uluslararası ve karşılaştırmalı bir bakış açısı sunar. Amacı, karmaşık küresel sorunlar hakkında yaratıcı düşünmeyi teşvik etmek ve öğrencileri bu süreçte onlara rehberlik edecek analitik araçlar, dil uzmanlığı ve kültürler arası anlayışla donatmaktır. Derecesi, Uluslararası Güvenlik, Politika ve Kültür veya Bölgesel Çalışmalarda uzmanlaşma fırsatı ile birlikte uluslararası konularda sağlam bir temel sağlar. Araştırma ve öğretim, uluslararası politika ve ekonomi, kalkınma, küresel yönetişim, uluslararası ilişkiler etiği, çatışma çözümü ve barış inşası, bölgesel entegrasyon, kültürel çeşitlilik ve kültürlerarası diyalog dahil olmak üzere uluslararası ilişkiler ve alan araştırmalarındaki tüm konuları kapsar.

 

Mezun profili

 

Çalışma programı teorik temeli pratik bir odaklanma ile birleştirir; bu, mezunlarının gelecekteki kariyerleri için önemli bilgi ve pratik beceriler edinmelerine izin verir, ister hükümette, sivil toplum kuruluşlarında, yardım ve kalkınma kurumlarında, iş, kültür ve bölgesel kurumlarda veya diplomasi. Mezunlar ayrıca çeşitli sosyal bilim disiplinlerinde yüksek lisans programlarına başvurabilecekler.