SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Uluslararası İlişkiler Visegrad Jagiellonian Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1364

Tür: Devlet üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Avrupa Çalışmaları,  Tıp, Bilim ve Teknoloji

Rektör: Prof. Dr. Hab. Jacek Popiel

Öğrenci (toplam): 37.52 bin

Akademik personel: 4.64 bin

Önemli mezunlar: Papa John Paul II, Gökbilimci Nicolaus Copernicus,  şair Wislawa Szymborska

 

Bilim ve araştırma

Jagiellonian Üniversitesi esas olarak bir araştırma kurumudur. Olağanüstü araştırma kalitesi, Jagiellonian Üniversitesi’nin Reuter’e göre en iyi 100: Avrupa’nın En Yenilikçi Üniversiteleri sıralamasındaki tek Polonya ve Doğu Avrupa üniversitesi olarak konumu ile kanıtlanmıştır. Jagiellonian Üniversitesi, dünya standartlarında mükemmel araştırma merkezlerine sahiptir: Małopolska Biyoteknoloji Merkezi, Ulusal Sinkrotron Radyasyon Merkezi SOLARIS, Jagiellonian Deneysel Terapi Merkezi, Cittru Teknoloji Transfer Merkezi, OMICRON, Copernicus Disiplinlerarası Çalışmalar Merkezi, Yaşam Bilimleri Parkı. Jagiellonian Üniversitesi’nin mevcut konumu, artan sayıda patent başvurusu ve akademik personele verilen patent sayısıyla da kanıtlanmaktadır.

 

Uluslararası İşbirliği

Jagiellonian Üniversitesi, araştırma ve eğitim projeleri, ikili anlaşmalar kapsamında öğretim görevlisi ve öğrenci değişimi, Erasmus + ve SYLFF, yaz okulları, yenilik ve teknoloji transferi ve çeşitli burs programları dahil olmak üzere uluslararası işbirliği alanında çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 5750€/YIL

Uluslararası İlişkiler Visegrad Jagiellonian Üniversitesi

Açıklama:

Program Açıklaması

 

Bu ortak yüksek lisans programı, uluslararası ilişkiler, Avrupa siyaseti, ekonomi, toplum ve kültürü Visegrad bölgesi perspektifinden incelemek için eşsiz bir fırsat sunuyor. Visegrad bölgesinden önde gelen üniversitelerin deneyimli akademik kadrosu ve ayrıca ünlü uluslararası akademik ve diplomatik kurumlardan misafir öğretim üyeleri ve misafir öğretim görevlileri, Avrupa entegrasyon süreçleri bağlamında çağdaş uluslararası hukuk, ekonomi, politika ve kültürdeki önemli gelişmeler hakkında ilham verici talimatlar vermektedir. Visegrad bölgesi açısından görülüyor. Öğrenciler her yarıyılı farklı ortak üniversitelerde aşağıdaki sırayla geçirirler: Kraków’daki (Polonya) Jagiellonian Üniversitesi – birinci dönem, Masaryk Üniversitesi (Çek Cumhuriyeti) – ikinci dönem, Pécs Üniversitesi (Macaristan) – üçüncü dönem, Banská Bystrica’daki Matej Bel Üniversitesi (Slovakya) – son dönem.