SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Uluslararası İlişkiler Wroclaw Üniversitesi

Wrocław Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1702

Tür: Devlet  Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Biyoteknoloji, Hukuk, Sosyoloji

Rektör: Prof. Dr hab. Adam Jezierski

Öğrenci (toplam): 22.67 bin

Akademik personel: 3.34  bin

 

KISA AÇIKLAMA

Wrocław Üniversitesi (UWr) üç yüzyıla yayılan zengin bir tarihe sahiptir. 20. yüzyılın başından beri dokuz Nobel Ödülü sahibi üniversiteden mezun oldu. Bugün, 1.400 doktora öğrencisi 26.000’den fazla öğrenci ve doktora öğrencisi ile bölgedeki en büyük üniversitedir. Her yıl 8.000 öğrenci üniversiteden mezun oluyor. On fakülte, 44’ün üzerinde çalışma alanında Lehçe ve İngilizce’de çok çeşitli kurslar sunmaktadır. Erasmus, Erasmus Mundus, ISEP ve CEEPUS gibi uluslararası müfredatlarda AB ve ötesinde birçok üniversite ile işbirliği yapmaktadır. Yabancı öğrenciler genellikle Wrocław Üniversitesi’nde bir veya iki dönem geçirirler. Birçoğu, lisans veya yüksek lisans düzeyinde eğitimlerine normal öğrenciler olarak devam etmek için Wrocław’a geri dönüyor. Wrocław Üniversitesi, prestijli bir araştırma merkezidir. 280’den fazla araştırma projesinde yer alan yüksek nitelikli bilim adamlarının çalışmaları sonucunda her yıl on binlerce bilimsel yayın yayınlanmaktadır. Bu araştırmanın sonucu, yenilikçi buluşlar ve patentlerdir. Üniversite, 9 araştırma ağının ve 13 bilimsel ve endüstriyel konsorsiyumun üyesidir. Uluslararası üniversitelerden öğretim görevlileri de dahil olmak üzere yaklaşık 400 profesörden oluşan bir grup, kilit bir rol oynar ve en yüksek eğitim düzeyini garanti eder.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 3650€/YIL

Uluslararası İlişkiler Wroclaw Üniversitesi

Açıklama:

Avrupa’da son zamanlarda yaşanan siyasi ve ekonomik değişiklikler, uluslararası ilişkiler alanında uzmanlara olan talebi artırmıştır. Uluslararası Çalışmalar Enstitüsü, bu ihtiyaçları karşılamak için Uluslararası İlişkiler odaklı bir program başlattı. Program, öğrencileri uluslararası sistem, küreselleşme ve bölgeselleşme sorunları, kalkınma ekonomisi, uluslararası insan haklarının korunması, ticaret hukuku ve uluslararası ekonomi gibi bazı çağdaş uluslararası konularda önemli bilgilerle donatmak için tasarlanmıştır. Seminerler kapsamında öğrenciler Diplomasi, Avrupa Entegrasyonu, Küresel Sorunlar, Uluslararası İletişim veya Uluslararası Ekonomik İlişkiler gibi alanlarla ilgili konulara odaklanabilir.

 

Uluslararası Çalışmalar Enstitüsü tarafından sunulan yüksek lisans çalışmaları programı ca. 120 AKTS puana eşdeğer 1150 saat ders. Öğrenciler, bir Enstitü üyesi gözetiminde yüksek lisans tezi yazmakla yükümlüdür.