SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Uluslararası İlişkiler Wroclaw Üniversitesi

Wrocław Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1702

Tür: Devlet  Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Biyoteknoloji, Hukuk, Sosyoloji

Rektör: Prof. Dr hab. Adam Jezierski

Öğrenci (toplam): 22.67 bin

Akademik personel: 3.34  bin

 

KISA AÇIKLAMA

Wrocław Üniversitesi (UWr) üç yüzyıla yayılan zengin bir tarihe sahiptir. 20. yüzyılın başından beri dokuz Nobel Ödülü sahibi üniversiteden mezun oldu. Bugün, 1.400 doktora öğrencisi 26.000’den fazla öğrenci ve doktora öğrencisi ile bölgedeki en büyük üniversitedir. Her yıl 8.000 öğrenci üniversiteden mezun oluyor. On fakülte, 44’ün üzerinde çalışma alanında Lehçe ve İngilizce’de çok çeşitli kurslar sunmaktadır. Erasmus, Erasmus Mundus, ISEP ve CEEPUS gibi uluslararası müfredatlarda AB ve ötesinde birçok üniversite ile işbirliği yapmaktadır. Yabancı öğrenciler genellikle Wrocław Üniversitesi’nde bir veya iki dönem geçirirler. Birçoğu, lisans veya yüksek lisans düzeyinde eğitimlerine normal öğrenciler olarak devam etmek için Wrocław’a geri dönüyor. Wrocław Üniversitesi, prestijli bir araştırma merkezidir. 280’den fazla araştırma projesinde yer alan yüksek nitelikli bilim adamlarının çalışmaları sonucunda her yıl on binlerce bilimsel yayın yayınlanmaktadır. Bu araştırmanın sonucu, yenilikçi buluşlar ve patentlerdir. Üniversite, 9 araştırma ağının ve 13 bilimsel ve endüstriyel konsorsiyumun üyesidir. Uluslararası üniversitelerden öğretim görevlileri de dahil olmak üzere yaklaşık 400 profesörden oluşan bir grup, kilit bir rol oynar ve en yüksek eğitim düzeyini garanti eder.

Eğitim Süresi: 3 YIL
Eğitim Ücreti: 3650€/YIL

Uluslararası İlişkiler Wroclaw Üniversitesi

Açıklama:

Uluslararası İlişkilerde Küresel Çalışmalar uzmanlığı programı, küreselleşme mekanizmalarını ve yerel ve küresel olaylar ve fenomenler arasındaki bağımlılıkları anlamak isteyen tüm uluslararası ve Polonyalı aday öğrencilere yöneliktir.

 

Genel açıklama

 

Küresel araştırmaların temel varsayımı, küreselleşmeye ana araştırma ve öğretim konusu olarak odaklanmaktır. Ulusal devletin bakış açısından küreselleşmeyi analiz etmez. Bunun yerine küresel çalışmalar küreselleşmeyi merkeze koymakta ve bunu, tüm ulusal ve uluslararası aktörlere belirlenmiş ve benzer koşulları dayatan karmaşık ve özerk bir süreç olarak incelemektedir. Küresel Çalışmalar, çağdaş bilimlerin herhangi birinin varsayımları ve yöntemleriyle pek tanımlanmamaktadır. Bunun yerine, ekonomi, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimleri, antropoloji, sosyoloji, alan çalışmaları, kültürel ve etnik çalışmaların çeşitli teorik yaklaşımlarını ve aynı zamanda yeryüzü ve yaşam bilimleri gibi doğa bilimlerinin bazı unsurlarını birleştirdikleri için multidisipliner ve disiplinlerarası bir karaktere sahiptirler. fizik.

 

Programın detayları

 

Enstitü tarafından sunulan Lisans Çalışmaları programı, 180 ETCS kredisine eşdeğer olan en az 2000 öğretim saatini içerir. Çalışmayı bitirmek için öğrenciler, enstitü profesörlerinden birinin gözetiminde Lisans tezi yazmak ve savunmak veya Lisans sınavını geçmekle yükümlüdür.

 

Çalışma programı, öğrencilerin kendi ilgi alanlarına göre seçtikleri zorunlu dersler (genel ve çalışma alanıyla ilgili), uzmanlık dersleri ve seçmeli derslerden oluşur.

 

Öğrenciler seçmeli derslerini her dönem başlamadan önce seçerler.

 

Öğrenci zorunlu derslerden, seçmeli derslerden ve atölyelerden her yarıyılda 30 AKTS almak zorundadır.

 

Programın diğer zorunlu unsurları şunlardır: Lehçe (4 yarıyıl / 120 saat), diğer yabancı dil (1 yarıyıl / 60 saat), Üniversite Spor Merkezinde beden eğitimi (60 saat).

 

Öğrenciler, uluslararası öğrenci değişim programlarına katılma ve Wrocław Üniversitesi öğrencisine yönelik diğer tüm teklifleri ve önerileri kullanma olanağına sahiptir.