SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Uluslararası İşletme Yönetimi Vincent Pol Üniversitesi – Internatıonal Business Management Vincent Pol University

 

 

Eğitim Süresi: 2 Yıl

Eğitim Ücreti: 3100

AÇIKLAMA:

İktisattaki ikinci aşama çalışmaları, ekonomi hakkında kapsamlı ve derinlemesine bilgi ve finansal, insan ve maddi kaynakları yönetme becerisi sağlar. Çalışmalar sırasında aktarılan bilgi, öğrencilerin ekonomik olayların incelenmesini kolaylaştıran ileri analitik yöntemlerin ilkelerini öğrenmelerine olanak tanır.

Mezunlar, uluslararası pazar ortamının farklı koşullarında ve çok kültürlü ekiplerde çalışabilmektedir ve ekip içinde işbirliği yapma ve ekiplere liderlik etme becerilerine sahiptir. Mezunlar, sürdürülebilir kalkınma da dahil olmak üzere ekonomik büyüme ve kalkınma modellerinin yanı sıra modern dünya ekonomisinin ve uluslararası akışlara açık ulusal ekonomilerin işleyiş mekanizmalarını öğreneceklerdir. Uluslararası pazarın işleyişini anlayan kişi yurt dışında çalışmaya çok iyi hazırlanır. Ayrıca, insan kaynakları yönetimi, iletişim, ekip oluşumu ve yönetimi dahil olmak üzere, risk koşulları altında ve doğru veri yorumlama temelinde karar verme yeteneği ile birlikte yönetim becerileri de kazanırsınız. Eğitimin önemli bir kısmı yabancı dillerin mesleki çalışmalarda özgürce kullanılabilecek ölçüde öğrenilmesidir. Mezunlar ekonomi alanında uzmanlık dilini kullanabilecektir. İkinci aşama çalışmaları aynı zamanda yüksek lisans ve doktora (üçüncü aşama) çalışmalarında ileri eğitim için temel sağlar ve öğrencinin araştırma ve/veya eğitim çalışması üstlenmesini sağlar.

Uzmanlık – Uluslararası işletme

Elde edilen uzmanlık bilgisi kişiyi Uluslararası İşletme alanına hazırlar. Uluslararası İşletme uzmanlığı, uluslararasılaşma koşulları altında (Avrupa entegrasyonu dahil) şirketlerin ve kurumların işleyişinin özelliklerine aşina olan ve yerli ve yabancı ortaklarla işbirliği ve rekabet ederken işlev görebilen çalışanlara yönelik artan talebe bir yanıttır. . Uluslararası İşletme, uluslararası pazarlarda aktif olarak faaliyet göstermek ve bu alanda pratik beceri ve bilgi edinmek isteyenler için tasarlanmış bir uzmanlıktır. Uzmanlığın amacı, öğrencilerin uluslararası işletme alanında kapsamlı bilgi edinmelerini ve açık iç ve dış pazarlarda çeşitli ticari faaliyet türlerinde faaliyetler yürütmek için pratik beceriler kazanmalarını sağlamaktır. Bu uzmanlık sizi uluslararası şirketlerde, uluslararası pazarlarda işbirliği yapan şirketlerde veya yabancı ülkelerle işbirliği yapan ofis ve kurumlarda çalışmaya hazırlar.