Uluslararası Ticaret ve Müzakereler Collegium Civitas Üniversitesi

GENEL BAKIŞ

Kuruluş (yıl): 1997

Tür: Özel Üniversite

Ana uzmanlık (lar): Uluslararası ilişkiler Gazetecilik ve yeni medya Sosyoloji

Rektör: prof. Stanisław Mocek

Öğrenci (toplam): 2.60 bin

Akademik personel: 0.20 bin

 

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Collegium Civitas, Polonya Bilimler Akademisi’nden Profesörlerin ortak girişimi ile 1997 yılında kurulmuş, devlet dışı modern bir üniversitedir. En başından beri, en yüksek eğitim standartlarını geliştirdi ve sürdürdü. Tüm çalışma alanlarındaki eğitimin kalitesi, Bilim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı ve Polonya Akreditasyon Komitesi tarafından yapılan olumlu değerlendirmelerle doğrulanmaktadır. Collegium Civitas, Polonya’daki Üniversitelerin ulusal sıralamasında en üst sıralarda yer almaktadır. Mezunlarımız son derece başarılı ve tatmin edici kariyer yollarına devam ediyor.

Collegium Civitas, Varşova’nın kalbinde – Kültür ve Bilim Sarayı’nda yer almaktadır.

Collegium Civitas, aşağıdaki alanlarda İngilizce, Lehçe ve iki dilli Lehçe-İngilizce akademik programlar sunmaktadır: Yönetim ve Pazarlama; Güvenlik ve Bilgi Analizi; Yeni Medya ve Gazetecilik; Sosyoloji, Kültür ve Sanat; Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi.

En İyi Akademik Fakülte ve Bireysel Yaklaşım:

200’ün üzerinde tanınmış profesör ve öğretim görevlisi

yabancı ve Polonyalı öğretim görevlileri tarafından yürütülen dersler

medya, iş dünyası, uluslararası ilişkiler uzmanları (aralarında eski büyükelçiler)

küçük boyutlu gruplar

eğitime pratik yaklaşım

Eğitim Süresi : 2 YIL
Eğitim Ücreti: 4300€/YIL

Uluslararası Ticaret ve Müzakereler Collegium Civitas Üniversitesi

Açıklama:

Günümüzün iş dünyası rekabet, artan uluslararasılaşma ve küresel bir pazar yeri tarafından yönlendirilmektedir. Bu sadece büyük uluslararası ve çok uluslu şirketler için değil, aynı zamanda küçük ve orta ölçekli kuruluşlar için de geçerlidir. Bu nedenle, çok uluslu firmalar, sadece iş dünyasında derin bir bilgiye sahip olmakla kalmayıp aynı zamanda kültürler arası bir ortamda çalışabilen, artan sayıda profesyonel aramaktadır. Bu meydan okumayla tanışmak ister misiniz? Collegium Civitas’ta Uluslararası İşletme ve Müzakereler alanında bir yüksek lisans programı seçin! Program, size uluslararası bir odaklanma ile zenginleştiren, temel iş disiplinlerinde son teknoloji beceri ve bilgi sağlayan benzersiz ve farklı bir profile sahiptir.

 

Uluslararası İşletme ve Müzakereler alanında yüksek lisans programı, uluslararası iş bağlamında ekonomik, yasal ve politik konularla ilgilenmeye odaklanır ve ayrıca kültürel farklılıkların oldukça hassas doğasını da dikkate alır. Diğer kültürler hakkında bilgi sahibi olmak, başarılı bir uluslararası iş lideri olmak için çok önemlidir. Çeşitli seçilmiş uzmanlık kursları, öğrencileri standart iş uygulamaları, etik, ekonomi ve hukuk yoluyla yönlendirecek ve öğrencinin pazarlama, finans ve muhasebe gibi alanın bir alt kümesine odaklanmasına izin verecektir.

 

Programın merkezi Varşova’da olup, bilimsel konferanslar, önemli dergi makaleleri ve ekonomik bilgiler hakkında bilgiler dahil olmak üzere bölgesel kaynaklara doğrudan erişim sağlar. Amaç, uluslararasılaşmanın karmaşıklıklarını derinlemesine anlamak ve sizi iş, danışmanlık, stratejik tavsiye ve uluslararası ilişkiler alanındaki nüanslar hakkında gelişmiş bilgi gerektiren kariyere hazırlamaktır.

 

Aşağıdaki konularda pratik bilgiler edineceksiniz:

 

uluslararası işletme ve ekonomi dahil olmak üzere belirli iş fonksiyonlarını ve süreçlerini anlamak için iş teorileri ve pratik uygulamaları

müzakereler ve uluslararası ticaret

küresel pazarlar ve dünyanın çeşitli bölgeleri

küresel iş bağlamı

dünya kültürleri ve toplumları

İş faaliyetlerinden doğabilecek etik konular ve çatışmalar ve bunlara göre muhasebeleştirme, iş etiği stratejileri geliştirme ve gerçekleştirme

 

Şu konularda pratik beceriler kazanacaksınız:

 

eleştirel ve analitik düşünmek

uluslararası ortamlarda yaratıcı ve aynı zamanda etkili bir şekilde iletişim kurmak

konulara farklı perspektiflerden yaklaşmak

Kantitatif yöntemler uygulayarak ciddi iş sorunlarını çözmek

küresel sürdürülebilirliğin zorluklarını belirlemek, analiz etmek ve ele almak ve sosyal ve kurumsal sorumluluklar için farkındalık geliştirmek

Sözlü becerilerde (sunumlarda) fikir ve argümanları açık ve ikna edici bir şekilde ifade etme

etkili yazı

Pratik görevleri yerine getirerek takımlarda etkili bir şekilde çalışmak

 

İş alanları:

 

ticari şirketler

kar amacı gütmeyen kuruluşlar

Devlet kurumları

ihracat departmanları

uluslararası satış ve pazarlama

bilimsel enstitüler

kendi işiniz