SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Yönetim, Liderlik ve Demokrasi Jagiellonian Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1364

Tür: Devlet üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Avrupa Çalışmaları,  Tıp, Bilim ve Teknoloji

Rektör: Prof. Dr. Hab. Jacek Popiel

Öğrenci (toplam): 37.52 bin

Akademik personel: 4.64 bin

Önemli mezunlar: Papa John Paul II, Gökbilimci Nicolaus Copernicus,  şair Wislawa Szymborska

 

Bilim ve araştırma

Jagiellonian Üniversitesi esas olarak bir araştırma kurumudur. Olağanüstü araştırma kalitesi, Jagiellonian Üniversitesi’nin Reuter’e göre en iyi 100: Avrupa’nın En Yenilikçi Üniversiteleri sıralamasındaki tek Polonya ve Doğu Avrupa üniversitesi olarak konumu ile kanıtlanmıştır. Jagiellonian Üniversitesi, dünya standartlarında mükemmel araştırma merkezlerine sahiptir: Małopolska Biyoteknoloji Merkezi, Ulusal Sinkrotron Radyasyon Merkezi SOLARIS, Jagiellonian Deneysel Terapi Merkezi, Cittru Teknoloji Transfer Merkezi, OMICRON, Copernicus Disiplinlerarası Çalışmalar Merkezi, Yaşam Bilimleri Parkı. Jagiellonian Üniversitesi’nin mevcut konumu, artan sayıda patent başvurusu ve akademik personele verilen patent sayısıyla da kanıtlanmaktadır.

 

Uluslararası İşbirliği

Jagiellonian Üniversitesi, araştırma ve eğitim projeleri, ikili anlaşmalar kapsamında öğretim görevlisi ve öğrenci değişimi, Erasmus + ve SYLFF, yaz okulları, yenilik ve teknoloji transferi ve çeşitli burs programları dahil olmak üzere uluslararası işbirliği alanında çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 5000€/YIL

Yönetim, Liderlik ve Demokrasi Jagiellonian Üniversitesi

Program Açıklaması

 

Yönetim, Liderlik ve Demokrasi Çalışmaları programında Avrupa Çalışmaları / MA’da çift dereceli MA, öğretimi yüksek kaliteli araştırmalarla birleştirir. Öğrencilere AB çalışmaları ve demokrasi ve yönetişim alanında bilgi sağlar ve demokrasi, liderlik ve AB kurumları ve politikalarıyla ilgilenen öğrenciler, akademisyenler ve araştırmacılar arasında fikir ve yorum alışverişi için bir platform sağlar. Avrupa’da ve Avrupa bütünleşmesinde demokrasinin yönü, dinamikleri ve geleceği hakkındaki soruların yanıtlanmasına yardımcı olur. Bu yenilikçi program, öğrencilerin söz konusu konulardaki bakış açılarını genişletmek için uluslararası seminerler sunmaktadır. Öğrenciler, zorunlu ve seçmeli derslerden birini seçecek ve her iki Üniversitede de denetimden yararlanacaktır.

 

Uygunluk: Bu program, politik, ekonomik ve sosyal bir proje olarak anlaşılan çağdaş Avrupa hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Avrupa’da siyasi düzen, yeni küresel zorluklar ve bakış açılarıyla ilgilenen öğrencilere açıktır.

 

Öğrenciler Krakow’da başlayıp Lizbon’a ilerleyebilir ve bunun tersi de geçerlidir.

 

Diploma: İki yıllık çift diploma programının başarıyla tamamlanması, iki derecenin verilmesine yol açacaktır: Jagiellonian Üniversitesi’nden Avrupa Çalışmaları alanında Yüksek Lisans (AB Çalışmaları uzmanlığı) ve Universidade’den Yönetişim, Liderlik ve Demokrasi Çalışmaları Yüksek Lisansı Católica Portuguesa.