SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Yönetim ve Üretim Mühendisliği Lodz Teknoloji Üniversitesi

 

Lodz University of Technology

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Biyomedikal mühendisliği, Bilgisayar bilimi, Yönetim ve üretim mühendisliği

Rektör: prof. Sławomir Wiak

Öğrenci (toplam): 14,8 bin

Akademik personel: 1,2 bin

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Araştırma, bilim, eğitim ve uluslararası işbirliğindeki başarılarıyla Polonya’nın çok ötesinde tanınan TUL, güçlü bir mühendislik geleneğine sahip dinamik ve sürekli gelişen bir üniversitedir. 1945’te kurulan okul şu anda 1234 akademik personele ve% 40’ı kadın olan 15.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Ulusal sıralamaya göre, 2019 yılında ülkenin en iyi dördüncü teknik üniversitesidir ve birçok ulusal ve uluslararası akreditasyona sahiptir. TUL, Polonya Cumhuriyeti Öğrenci Parlamentosu tarafından PROStudent Üniversitesi olarak tanınan, okumak için harika bir yerdir. Çok çeşitli spor, rekreasyon ve öğrenci dernekleri, masanızdan uzaklaşmak ve işten sonra biraz enerji harcamak için bolca fırsat sunar. Üniversite, hem Polonyalı hem de yabancı öğrencileri için öğrenci değişim programlarını memnuniyetle karşılar. Şehirdeki öğrencilere yönelik projeler ve etkinlikler düzenleyen, kar amacı gütmeyen bir öğrenci organizasyonu olan ESN-EYE Lodz tarafından yürütülen rehberlik programı sayesinde TUL’un 600 uluslararası öğrencisi iyi bakılıyor. TUL, Avrupa Yenilikçi Üniversiteler Konsorsiyumu’nun tek Polonyalı üyesi olmasının da vurguladığı gibi, yerel ve uluslararası önemi olan yenilikçi bir üniversite olmaya çalışmaktadır. İster Polonya’da ister uluslararası eğitim alıyor olun, burada ders almak akıllıca bir harekettir.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€/YIL

Yönetim ve Üretim Mühendisliği Lodz Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

Program, Organizasyon ve Yönetim Fakültesi ile işbirliği içinde Uluslararası Mühendislik Fakültesi tarafından sunulmaktadır. Çağdaş şirketler, şirket gelişimi için vazgeçilmez olan, başarılı bir şekilde yeni teknolojik çözümleri sunmaya hazır yetkin personele ihtiyaç duyar. Personelin hem mühendislik hem de yönetimde iyi eğitimli ve yetenekli olması ve bu iki alanı da destekleyen bilgisayar yazılımlarına aşina olması gerekir.

Başlangıçta, program temel teknik konuları ve mekanik ve elektronik yapıları içeren çok çeşitli tasarım yönlerini içerir. Daha sonra ekonomi, finans, bankacılık sistemleri, yönetim (insan kaynakları, üretim süreci, kalite vb.) Ve pazarlama stratejileri dersleri verilir.

Mezunlar, farklı mühendislik ve teknoloji alanlarında yetkin olacak ve özellikle endüstriyel yönetim ile ilgili olmak üzere yönetim problemleri hakkında kapsamlı bilgiye sahip olacaklardır. Bu temel bilgi, bir şirket stratejisi oluşturmada çok önemli olan gelecekteki teknolojik değişiklikleri tahmin etmek için temel oluşturur.