SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Yönetim ve Üretim Mühendisliği Lodz Teknoloji Üniversitesi

 

Lodz University of Technology

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Biyomedikal mühendisliği, Bilgisayar bilimi, Yönetim ve üretim mühendisliği

Rektör: prof. Sławomir Wiak

Öğrenci (toplam): 14,8 bin

Akademik personel: 1,2 bin

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Araştırma, bilim, eğitim ve uluslararası işbirliğindeki başarılarıyla Polonya’nın çok ötesinde tanınan TUL, güçlü bir mühendislik geleneğine sahip dinamik ve sürekli gelişen bir üniversitedir. 1945’te kurulan okul şu anda 1234 akademik personele ve% 40’ı kadın olan 15.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Ulusal sıralamaya göre, 2019 yılında ülkenin en iyi dördüncü teknik üniversitesidir ve birçok ulusal ve uluslararası akreditasyona sahiptir. TUL, Polonya Cumhuriyeti Öğrenci Parlamentosu tarafından PROStudent Üniversitesi olarak tanınan, okumak için harika bir yerdir. Çok çeşitli spor, rekreasyon ve öğrenci dernekleri, masanızdan uzaklaşmak ve işten sonra biraz enerji harcamak için bolca fırsat sunar. Üniversite, hem Polonyalı hem de yabancı öğrencileri için öğrenci değişim programlarını memnuniyetle karşılar. Şehirdeki öğrencilere yönelik projeler ve etkinlikler düzenleyen, kar amacı gütmeyen bir öğrenci organizasyonu olan ESN-EYE Lodz tarafından yürütülen rehberlik programı sayesinde TUL’un 600 uluslararası öğrencisi iyi bakılıyor. TUL, Avrupa Yenilikçi Üniversiteler Konsorsiyumu’nun tek Polonyalı üyesi olmasının da vurguladığı gibi, yerel ve uluslararası önemi olan yenilikçi bir üniversite olmaya çalışmaktadır. İster Polonya’da ister uluslararası eğitim alıyor olun, burada ders almak akıllıca bir harekettir.

Eğitim Süresi: 4 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€/YIL

Yönetim ve Üretim Mühendisliği Lodz Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

İŞLETME VE TEKNOLOJİ lisans programı Yönetim ve Üretim Mühendisliği Fakültesi tarafından yürütülmektedir. Program tamamen İngilizce olarak öğretilir. Disiplinlerarası bir program olduğu için, İŞLETME VE TEKNOLOJİ size ekonomi, yönetim ve pazarlama, finans ve bilgisayar destekli karar verme bilgilerini, mühendislik temelleri ve şirketlerin operasyonlarının teknolojik yönlerini anlayarak birleştiren bir eğitim verecektir. mekanik veya kimya endüstrisinin seçilmiş alanlarında.

 

İŞLETME VE TEKNOLOJİ alanındaki çalışmalarınız sırasında, bilginizi yalnızca Polonya’da değil, yurtdışında da uzun süreli staj sırasında kazanılan uygulamalı deneyimlerle tamamlayacaksınız.

 

Müfredatın bir parçası olarak, her bir İŞLETME VE TEKNOLOJİ öğrencisi, yabancı bir üniversitede altıncı yarıyılı – “Hareketlilik Dönemi” – tamamlar. Ek olarak, öğrenci bir çift diploma programına katılma ve aynı anda iki diploma alma fırsatına sahiptir: biri Lodz Teknoloji Üniversitesi’nden, diğeri ortak üniversiteden.

 

 

 

TEMEL KONULAR

 

Bilgi Teknolojisi

Yönetim

İmalat

Operasyon Yönetimi

Takım projesi

Malzeme Bilimi

İnsan kaynakları yönetimi

İmalatta Bilgi Sistemleri

Pazarlama

Ekonomi Hukuku

Muhasebe

 

 

 

Mezun profili:

 

İŞLETME VE TEKNOLOJİ programı mezunları ekonomi, yönetim ve pazarlama konularında iyi eğitim almışlardır. Mühendislik becerilerine yapılan vurgu sayesinde, edinilen bilgi, tasarımcılar, teknoloji uzmanları, ekonomistler, BT uzmanları ve diğer profesyonellerle kolayca işbirliği kurmalarına olanak tanır.

 

İlgi alanlarına, beklenen kariyer hedeflerine ve günümüz iş piyasasında işverenlerin beklentilerine uygun çok çeşitli konular arasından seçim yapma özgürlüğü, istihdam edilebilirliklerini önemli ölçüde artıracaktır.

 

BİT teknolojisinin dinamik gelişimini takip eden GESTION ET TECHNOLOGIE, BT şirketlerinde yönetim rollerinde çalışmanızı sağlarken, unsurlara ve pazarlama araçlarına, finans ve muhasebedeki konulara aşinalık, kendi işinizi etkin bir şekilde yönetmenizi sağlayacaktır.

 

GESTION ET TECHNOLOGIE programının mezunları hem Polonya’da hem de yurtdışında (sadece Avrupa’da değil, aynı zamanda dünya çapında) iş bulmaktadır.