Hakkımızda

Polonya Akademi eğitim hayatını şekillendirme misyonunu üstlenerek daha iyi bir eğitimin standartlarını oluşturmak için kurulmuştur.
Kişinin geleceğini belirlemesinde alacağı önemli kararlarda üzerimize düşen sorumlulukla hizmet vereceğimiz kişilerin hedeflerine ve ekonomik durumuna uygun seçenekleri sunmak ve bu süreçte yanlarında olmak temel hedefimizdir.

EKİBİMİZ

Polonya Akademi Eğitim Danışmanlık Firması, Uluslararası tanınan ve Lehçe-Türkçe yeminli tercüme yapmaya yetkili, T.C. mahkemelerince bilirkişilik ünvanı ile hizmet veren TEK uzman danışmanlık firmasıdır.

AMACIMIZ

Polonya’da eğitim almak ya da kariyer ve kültürel değişim programlarına katılmak isteyen adaylara profesyonel eğitim danışmanlığı hizmeti vermektir. 

Nasıl Bir Danışman?

Örnek Danışman Profili

 • Mesleği: Lehçe-Polonya Dili Öğretmeni,  Resmi Yeminli Tercüman-Bilirkişi ve Akademik Uzman Danışman
 • Lehçe Eğitimleri:
  • Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi
  • Varşova Üniversitesi
  • Maria Curie-Skłodowska Üniversitesi
 • Çalıştığı Kurum ve Kuruluşlar:
  • Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği – Ticaret ve Yatırımı Geliştirme Bölümü
  • VFS Global – Polonya Vize Başvuru Merkezi
  • Kolin İnşaat A.Ş. – İhale Birimi – Polonya Uzmanı
  • Man Türkiye A.Ş. – İş Ortağı
  • Gano Turizm A.Ş. – İş Ortağı
  • Çağrı Dil Okulu – Polonya Dili Öğretmeni
  • Ankara Adliyesi – Adli Bilirkişi
  • Sınav Kolejleri – Sınav Uluslararası Ofis Polonya Danışmanı
 • Sivil Toplum Kuruluşları
  • TÜRKPOL-Polonya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği Türkiye Temsilcisi
  • POLANKA- Ankara Polonyalılar Derneği Üyesi
 • Sahip Olduğu Yetkiler
  • Noter Yeminli Tercümanlık
  • Ankara Adliyesi – Bilirkişi

 

2017-2018

Sn. M.Emir Genç, Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ticaret ve Yatırımı Geliştirme Bölümünün 10. Uluslararası Enerji Kongresi çalışmaları sürecinde Sn. Kağan Nalbantoğlu ile birlikte ve Dönemin Polonya Büyükelçisi şimdiki Dışişleri Bakan Yardımcısı Sn.Maciej Lang’dan ödül alırken fotoğrafları

2019

Polonya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği-TÜRKPOL inisiyatifiyle, T.C. Varşova Büyükelçisi Tunç Üğdül ve T.C. Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakçı Polonya’da öğrenim gören öğrencilerimizle bir araya gelmiştir.

2017-2018

Sn. M.Emir Genç, Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ticaret ve Yatırımı Geliştirme Bölümünün 10. Uluslararası Enerji Kongresi çalışmaları sürecinde Sn. Kağan Nalbantoğlu ile birlikte ve Dönemin Polonya Büyükelçisi şimdiki Dışişleri Bakan Yardımcısı Sn.Maciej Lang’dan ödül alırken fotoğrafları

2019

Polonya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği-TÜRKPOL inisiyatifiyle, T.C. Varşova Büyükelçisi Tunç Üğdül ve T.C. Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakçı Polonya’da öğrenim gören öğrencilerimizle bir araya gelmiştir.

2019

Polonya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği-TÜRKPOL inisiyatifiyle, T.C. Varşova Büyükelçisi Tunç Üğdül ve Polonya’da öğrenim gören öğrencilerden bir grup 9 Kasım 2019 günü Dernek lokalinde bir araya gelmiştir. Toplantıda gençlerin eğitimleri, meslek planlamaları, karşılaştıkları ve karşılaşabilecekleri sorunlar sohbet ortamında ele alınmıştır. Konu odaklı olanlar da dahil bu tür toplantıların sürdürülmesi kararlaştırılmıştır.

2019

Polonya Büyükelçiliği’nde POLANKA Derneği inisiyatifi ile çocuklar için düzenlenen Noel etkinliğinde yer aldık.

2020

TÜRKPOL – Polonya Türkiye Kültür ve Dayanışma Derneği Türkiye temsilcisi Sayın M.Emir Genç Alanya Polonyalılar Kültür ve Dostluk Derneği başkanı Sayın Anna Maria Bielecka’yı ziyaret etti. İki dernek arasında yapılacak projelerin konuşulduğu toplantıda iki derneğin üyelerini kaynaştırıcı etkinliklerin olduğu bir faaliyet planı oluşturuldu. 2020 senesi içerisinde COVID-19 sebebiyle kalabalık toplantıların yapılması zor olduğundan dijital platformda gerçekleştirilebilecek projeler için çalışmaların başlatıldığını belirten M.Emir Genç Kasım ayından itibaren üyelerin bir araya gelebilecekleri faaliyetlerin gerçekleşeceğini söyledi.

2021

🇹🇷🧿🇵🇱Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’nun düzenlemiş olduğu, Sayın Sabina Klimek’in moderatörlüğünde gerçekleşen “Polonya İş Ortağınız” başlıklı 1. Polonya-Türkiye Yatırım Forumu davetine, ⭐#TÜRKPOL olarak katılım sağladık.

2022

⭐️#Sınav Okulları Üniversite Fuarına ⭐️Sınav Uluslararası Ofis-Polonya Ekibi olarak katılım sağladık. Öğrencilerimizi Polonya’daki eğitim fırsatları hakkında bilgilendirdik. Bu harika organizasyona ev sahipliği yapan Sınav Okulları yöneticilerine, gösterdikleri ilgi ve alaka için teşekkür ederiz.😍Polonya’da eğitim almayı tercih edecek öğrencilerimizle Polonya’da görüşmek üzere 👋🏻 🇵🇱🇹🇷

2022

⭐️#TÜRKPOL Türkiye Temsilcisi M. Emir Genç, Varşova’ya yapmış olduğu ziyarette; TÜRKPOL Derneği Başkanı, Magdalena Dwoja, Karalina Komar ve Guvanc Esenov ile bir araya gelmiş, 🇹🇷Türkiye-🇵🇱Polonya arasında yapılacak projeler ele alınmıştır.

2022

🇵🇱🇹🇷 Polonya’da okuyacak olan öğrencilerimizle, yolculukları öncesi bir araya geldik.🔈😍Soru-Cevap ve tanışma etkinliğimize katılan ve diğer şehirlerde bulunan tüm öğrencilerimize Polonya’da görüşmek üzere diyoruz! 🥳Ayrıca bizlere ev sahipliği yapan SONO ailesine teşekkür ederiz :)⭐️

2022

⭐️29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı Varşova’da büyük bir heyecan ve coşkuyla kutladık 🇹🇷🧿🇹🇷 ⭐️ #TÜRKPOL Derneği Türkiye Temsilcisi olarak Resepsiyona davetinden ve hoş sohbetlerinden dolayı 🇹🇷T.C. Varşova Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat’a, ayrıca bizleri yalnız bırakmayan Türk ve Polonyalı dostlarımıza teşekkürlerimi sunarım🌟

2023

🇵🇱 🇹🇷 TÜRKPOL başkanımız Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Maciej Lang ile ikili bir görüşme gerçekleştirmiştir. İki ülke arasında hayata geçirilecek kültürel ve ticari etkinlikler konusunda bilgi alışverişinde bulunulan toplantıda iki ülke arasında köprü vazifesi gören TÜRKPOL derneğinin Ankara ofisinin önemli bir iletişim merkezi olacağı belirtilmiştir.

TÜRKPOL Ankara temsilciliğimize Polonyalı ve Türk dostlarımızı bekliyoruz. 🇹🇷🇵🇱

2023

🇹🇷Cumhuriyetimiz 100 Yaşında🇹🇷
⭐️29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı Varşova’da büyük bir heyecan ve coşkuyla kutladık🇹🇷🧿🇹🇷
⭐️ TÜRKPOL Derneği Türkiye Temsilcisi olarak Resepsiyona davetinden ve hoş sohbetlerinden dolayı 🇹🇷T.C. Varşova Büyükelçisi Sayın Rauf Alp Denktaş’a, ayrıca bizleri yalnız bırakmayan Türk ve Polonyalı dostlarımıza teşekkürlerimi sunarım🌟

2023

Polonya Akademi olarak Polonya’da bulunan öğrencilerimizle bir aradayız.

2023

🇵🇱 🇹🇷 Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu, Polonya Ankara Büyükelçiliği ve Polonya Yatırım ve Ticaret Ajansı işbirliğiyle düzenlenen 2. Polonya-Türk İş Forumuna “Smart City Technologies” ⭐ TÜRKPOL olarak katılım sağladık.
▪️Daveti ve hoş sohbetleri için İstanbul Başkonsolosu Sn. Witold Leśniak’a ve tüm konsolosluk çalışanlarına,
▪️Çalışmalarıyla Türkiye-Polonya arasındaki ticarete hız kazandıran ve yenilikler katan PAIH İstanbul Dış Ticaret Ofisi’ne,
▪️Öğrencilerimize sağlayacakları bilet indirimleri için LOT Polonya Havayolları Türkiye Müdürü Sn. Alinur Gül’e
Teşekkür ederiz 🇹🇷🤝🇵🇱

2023

Değerli üyelerimiz ve destekçilerimiz, Türkpol Derneği olarak, Almanya, Avusturya, İsviçre, İngiltere ve Fransa Büyükelçiliklerinin himaye ve destekleriyle binlerce ziyaretçinin katılımıyla pazar günü gerçekleşen International Charity Run’a ana paydaşlardan biri olarak iştirak sağladık. 30’ u aşkın gönüllü üyelerimizle birlikte alandaki tüm çalışmaların koordinasyonunu sağladık ve Türkiye standımızda Türkiye’nin eşsiz lezzetlerini, turistik bölgelerini ve kültürünü tanıttık.
Bu etkinlik sayesinde, polio hastası çocukların rehabilitasyonu için toplanan bağışlara katkıda bulunduk.

2024

🇵🇱🇹🇷Warsaw Management University’de gerçekleştirmiş olduğumuz Türk Öğrenci Oryantasyon Toplantısı etkinliğimiz