Polonya’da lise diplomanız ile istediğiz üniversitede dilediğiniz bölümü seçebilme hakkına sahip olabilirsiniz. Polonya danışmanlık ile yurtdışı eğitimleri hakkında pek çok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Polonya’da üniversite fiyatları ve yaşam koşulları diğer ülkelere oranla çok daha uygun fiyatlı olduğundan yurt dışında eğitim görmek isteyen pek çok Türk öğrenci eğitimlerini tamamlamak için Polonya üniversitelerini tercih etmekte ve tercihlerini Polonya’dan yana kullanmaktadır. Polonya danışmanlık hizmetlerinden de destek alarak Polonya üniversiteleri, kayıt işlemleri ve kayıt için gerekli olan tüm aşamalar ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi alabilmeniz mümkündür.

Polonya’da bir devlet üniversitesinde verilen eğitimin Türkiye’de en iyi özel üniversiteler ile eş değer olduğu kaçınılmaz bir gerçektir ve bu durum da Polonya’nın eğitim kalitesini büyük oranda ispatlamaktadır. Bunun yanı sıra Polonya üniversitelerinin YÖK denkliği bulunması da Polonya’nın eğitim aşamasında en çok tercih edilen ülkeler arasında ilk sıralarda yer almasını desteklemekte ve büyük oranda katkı sağlamaktadır.

Polonya’da Üniversite Okumanın Avantajları

Polonya’da üniversite okumanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Hiçbir sınav ve puan şartı aranmaksızın Polonya’da devlet ya da özel fark etmeksizin istediğiniz üniversitede istediğiniz bölüme sadece lise diplomanız ile kolay bir şekilde kayıt işlemi yaptırabilirsiniz. Polonya hem ekonomik yaşamı hem de kaliteli eğitim seviyesi ile en sık tercih edilen eğitim bölgesi olarak bilinmektedir. İngilizce ve lehçe dillerini kullanarak eğitim vermekte olan Polonya üniversitelerinden mezun olan öğrenciler almış oldukları kaliteli eğitim ile üst düzey yönetimlerde kolay bir şekilde iş bulabilmekte ve iş başvurularında her zaman bir adım ön planda olmaktadır.

Avrupa Birliği ülkesi olan Polonya’da üniversitesini başarılı bir şekilde tamamlayarak mezun olan öğrenciler mezun oldukları bölüm üzerine hem Türkiye’de hem de yurt dışında çalışma yapabilir ve mesleğini dilediği yerde gerçekleştirebilir. Bu da Polonya’da üniversite okumanın en büyük ve en güzel avantajları arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra İngilizce olarak eğitim vermekte olan Polonya üniversitelerinden mezun olan öğrenciler İngilizceyi ana dili gibi mükemmel bir şekilde konuşabilmekte bu da özellikle iş hayatında büyük artılar getirmektedir.

Polonya Üniversitelerinde İngilizce Zorunluluğu

Polonya üniversitelerinde eğitim İngilizce olarak verilmektedir. Hiçbir sınav ve puan koşulu aranmamasına karşın İngilizce seviyesi düşük olan ya da İngilizce konuşamayan ve İngilizce yazı yazamayan öğrenciler direk olarak seçmiş oldukları bölümde eğitime başlayamamaktadır. İngilizce seviyesi düşük olan öğrencilere ilk 1 yıl hazırlık eğitimi verilmekte ve 1 yılın sonunda hazırlık eğitimini tamamladıktan sonra yeterli seviyede İngilizce konuşabildiği tespit edilen öğrenciler seçmiş oldukları bölüm için eğitim almaya hak kazanabilmektedir. İngilizce konuşma zorunluluğu Polonya üniversitelerinde en önemli ve en zorunlu kurallar arasında yer almaktadır. Öğrenciler dilerse Polonya’nın ana dili olan Lehçe dili üzerinden de eğitim alabilmektedir. Lehçe ya da İngilizce eğitim tamamen öğrencinin kendi talebine bağlı olarak seçilebilmektedir. Polonya üniversitelerinde eğitim süresi bölüme göre değişim gösteriyor olsa da genel olarak 4 yıllık bir süreci kapsamaktadır ancak İngilizce seviyesi düşük olan ve hazırlık okumak zorunda kalan öğrencilerde hazırlık eğitimi ile birlikte bu süreç 5 yıla kadar uzayabilmektedir.

Polonya’da Yaşam Kalitesi

Polonya yaşam kalitesi olarak diğer ülkelere oranla çok daha sosyal bir yaşama sahiptir. Konaklama, beslenme ve eğitim gibi giderlerde diğer ülkelere oranla çok daha ekonomik olan Polonya özellikle ekonomik olması sebebi ile pek çok öğrenci tarafından büyük ilgi görmektedir. Dünyaca ünlü üniversitelere sahip olan Polonya eğitim kalitesinde şüphesiz ve tartışılmaz derecede büyük başarılara sahiptir. Polonya’da üniversite okuyan bir öğrenci kendini hem eğitim açısından hem de sosyal hayatı açısından büyük oranda geliştirebilme imkanına sahip bulunmakta bu da gelecek için büyük yatırımlara ve sağlam dayanaklara yol açmaktadır.

BENZER YAZILAR

Çalışma İzni ve Vize Danışmanlık Hizmetimiz

Dosya ve Süreç Takibini sağlamak üzere: 1-Lehçe Yeminli Tercümanlık & Danışmanlık Hizmeti 2-Başvuru formları ve gerekli evrakların tamamlanması 3-Polonya’dan gerekli çalışma izni çıkarılması 4-Polonya Vize Randevu alımı ve başvurusunun yapılması Ödeme, İptal ve İade Koşulları Toplam hizmet bedeli: 2500€...

DEVAMINI OKU

Polonya Harçsız Öğrenci Pasaportu 2024

Öğrenci Pasaportu Nedir? Öğrenci pasaportu, seyahat ya da eğitim amacıyla yurt dışına çıkmayı planlayan öğrencilere verilen seyahat belgesine denir. Öğrenci pasaportu, belirlenmiş şartları karşılayan her öğrenciye verilir. Temele bordo pasaporttur ama öğrencilere göre özel olarak düzenlenmiştir. Öğrenci Pasaport...

DEVAMINI OKU

Polonya Vize Randevusu Nasıl Alınır

Polonya Vize Randevusu Nasıl Alınır? Ayrıntılı Rehber Polonya, tarihi zenginlikleri, güzel şehirleri ve yüksek kaliteli eğitim olanaklarıyla cazip bir destinasyon olarak öne çıkmaktadır. Polonya’ya seyahat etmek isteyenler, vize almak zorundadır ve vize alım süreci Polonya vize randevusuyla başlar. Bu...

DEVAMINI OKU