POLONYA  DİL OKULU

Polonya Dil Okulu Fiyatları Hakkında Bilgiler

POLONYA DİL OKULU

Gelişmiş teknolojiye, çağdaş ekonomiye sahip Polonya, kaliteli eğitimiyle de Polonya dil okulu öğrencilere cazip fırsatlar sunmaktadır.  Dünya üzerinde Lehçe, 40 milyona aşkın kişi tarafından konuşulur. Polonya’nın resmi dili Lehçe olmasına rağmen genç nüfuzun nerdeyse hepsi İngilizce bilmektedir ve yaygın  öğrenim dili İngilizcedir. Türkiye ve Polonya arasındaki son derece güçlü ilişkiler sonucu ülkemizde çok fazla öğrenci tarafından İngilizce eğitimi için tercih edilen sayılı ülkelerden biridir.

Polonya’da öğrenciler için sunduğu olanaklar, farklı eğitim seviyelerine ve bölümlerine göre uygulanmakta olan yüksek öğrenimi ve sonuncunda Türkiye ve bütün dünyada tanınan diplomalarıyla öğrencilerin tercih ettiği ülkelerin başında gelmektedir. Polonya’da dil okulu İngilizce dil eğitimi için genelde tercih edilen merkez Varşova’dır.

Polonya’da dil  okulu genelde 9 ay sürmektedir. Dil programlarının süresi 600 ve 900 saat arasında değişmektedir. Öğrencinin seçeceği üniversiteye ve seviyesine göre bu saatler değişmektedir.

Bunun yanı sıra lisans ve master programlarında derslerin İngilizce verilmesi Polonya’yı tercih edilen ülkeler arasına sokmuştur.

En önemli şehirler:  Varşova, Poznań, Kraków.

Polonya Akademi Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak Polonya’da eğitim almak isteyen öğrencilerimizin maksimum faydayı sağlayabilmeleri için Polonya’nın en iyi dil okullarıyla birlikte çalışmaktayız. Polonya’da yer alan tüm üniversitelerle anlaşmamız mevcuttur.

Polonya’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Dünya’da en yaygın kullanılan dil İngilizce’dir. Bu yüzden gelecek ve kariyer planları için öğrencilere çok büyük bir katkısı olacaktır. Türkiye’ye yakınlığı itibari ile rahatlıkla eğitim için gidilebilmektedir. Polonya’da eğitimin çok ucuz olması nedeniyle öğrenciler üniversite veya yüksek lisans için Polonya’yı tecih etmekte ve öncesinde bir İngilizce dil eğitimine ihtiyaç duymaktadırlar.Polonya’da yaşam masrafları çok ucuzdur. Polonya diğer İngilizce dil okuluna sahip ülkelere nazaran fiyatı oldukça uygundur. Bunun sebebi Polonya’nın kendilerine ait olan para birimi zlotiyi kullanmasıdır. Polonya’nın Türkiye ile pek çok ticaret ortaklıkları mevcuttur. Tüm bunlar İngilizce öğrenmeyi avantajlı kılmaktadır. Polonya’da eğitim kurumları devlet destekli ve kontrollü olduğundan eğitim kalitesi çok yüksektir. Polonya’da dil eğitimi alan öğrenciler, mezuniyet sonrası tüm Avrupa’da çok kolay çalışabilmektedirler.

 

Polonya’da Dil Eğitimi Alırken Çalışma

Dil eğitimi için Polonya’da bulunan yabancı öğrencilerin çalışma izni yoktur. Polonya’da çalışabilmek için öğrencinin lisans ya da yüksek lisans öğrencisi olması şarttır.

Polonya Dil Okulu Kabul ve Başvuru Şartları

Başvuru için gerekli belgeler şunlardır:

 1. Dil okullarının başvuru ücretleri (Başvuru ücretleri  dil okullarına göre değişkenlik göstermektedir. Dil okullarına göre başvuru ücretlerini danışmalarınızdan görüşme esnasında öğrenebilirsiniz).
 2. Okulların başvuru formları (Bu formları danışmanlarınız ile birlikte veya onların direktifleri doğrultusunda doldurabilirsiniz).
 3. Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların fortokobileri.
 4. Banka mektubu. (Bu mektubu  Polonya Akademi ofislerinde yer alan  danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz).
 5. Sponsor teminat mektubu. (Bu mektubu Polonya Akademi ofislerinde yer alan danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz)

Polonya Dil Okulu Vizesi

Polonya’da  dil okulu vizesi 6 ve 9 ay arasında değişmektedir.

Polonya’da Konaklama Alternatifleri

Öğrenciler Polonya’da kişisel ihtiyacı ve bütçesine göre konaklama tipi seçebilmektedir.

Aile yanı konaklama: İngilizce eğitiminin devamını sağlar ve öğrenciye pratik yapma imkanı sunar. Aile yanında konaklama, öğrencinin tercihine göre tek veya iki kişilik odalarda, tam veya yarım pansiyon şeklinde olabilmektedir.

Öğrenci yurdu: Bazı okulların kendi bünyelerinde öğrenci yurtları vardır. Öğrenci yurtları genelde çalışma ve dinlenme odası telefon, televizyon, kütüphane, bilgisayar odaları ve spor salonlarına da sahiptir. Öğrenci yurtlarında genellikle yemek verilmez ancak bazı yurtların öğrenci kullanımına açık mutfakları bulunmaktadır.

Kiralık daire: Bu konaklama seçeneği, aynı dairenin birkaç öğrenci tarafından paylaşılmasına olanak verdiği için öğrenciler için ekonomik bir seçenektir. Daireler mobilyalı ve eşyalı olabilmektedir.

Polonya’da Yaşam Masrafları

Polonya’da bir öğrencinin ortalama aylık harcaması minimum 250€ maksimum 400€ arasında değişmektedir.

Polonya’da Sağlık Sigortası

Avrupa Birliği’ne üye olmayan ülkelerden giden öğrencilerin ülkeye giriş yapmadan önce sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir.

Polonya’da Ulaşım

Polonya toplu taşıması en kapsamlı olan Avrupa ülkelerinden biridir. Konaklamalarının yerine göre öğrenciler yürümeyi, otobüsü veya tramvayı kullanmayı tercih edebilirler.

Adım Adım Polonya’da İngilizce

 1. Adım – ‘POLONYA AKADEMİ ‘ ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETİMİZLE TANIŞMA
 • Kişisel bilgilerinizi, gitmek istediğiniz ülke-program tercihlerinizi, dil seviyenizi, eğitim durumunuzu ve iş deneyiminizi soran Polonya Akademi formunu doldurmanızla yurtdışında eğitim için önemli, ilk adımı atmış olursunuz.
 • Bu formdaki bilgiler doğrultusunda hem kısa hem de uzun vadede planlarınız, danışmanlarımız tarafından tespit edilip, planlarınız doğrultusunda  size uygun programlar tavsiye edilir.
 • Okulların başlangıç tarihleri ve vize süreci de göz önünde bulundurarak gitmek istediğiniz en uygun zaman belirlenir.
 • Size uygun olan okulların, genel masraf çizelgesi hazırlanır.
 1. Adım – KARAR VERME AŞAMASI
 • Program seçenekleri değerlendirilip size en uygun olanını bulmanıza yardımcı oluruz.
 • Programla beraber, hassasiyetinize göre konaklama seçeneklerini  inceleriz.
 • Başvuru için gerekli evrak  listesi örnekleri  ile beraber  size verilir.
 • Karar verme süresince aklınıza gelen her türlü sorularınızı telefonla, e-maille  ya da ofisimize gelerek danışabilirsiniz.
 1. Adım – KAYIT İŞLEMLERİ
 • Okulun başvuru formu doldurulur.
 • Diğer gerekli evraklar kontrol edilir.
 • Konaklama rezervasyonu yapılır.
 • Uçak bileti rezervasyonu yapılır.
 • Başvuru ücreti ödenir.
 • Başvurunuz okula gönderilir.
 • Vize için gerekli evrak listesi verilir.
 • Vizedeki yoğunluk durumuna göre vize randevusu alınır.
 1. Adım – KABUL BELGESİNİN GELMESİ VE VİZE İŞLEMLERİ
 • Kabul belgeniz geldiğinde size haber verilir.
 • Ülke durumlarına göre, randevu alınmamışsa vize randevusu alınır.
 • Hazırlamış olduğunuz vize evraklarını danışmanlarımız, profesyonelce kontrol eder ve eksik bir şey varsa onlar tespit edilir.
 • Vize için gerekli formlar program ve ülke özelliklerine uygun bir şekilde doldurulur.
 • Bireysel görüşme olan ülkeler için, ofisimizde  danışmanlarımızla ön hazırlık yapılır.
 1. Adım – VİZENİN ALINMASI VE HAZIRLIK AŞAMASI
 • Vizeniz kontrol edilir.
 • Konaklama detayları gönderilir.
 • Uçak bileti alınır.
 • Program ücreti havale ya da nakit olarak yapılır.
 • Havaalanından karşılama istenmişse detayları ve onayı gönderilir.
 1. Adım – ORYANTASYON
 • Havaalanında pasaportunuzla beraber yanınızda taşımanız gereken belgeler bildirilir. (Kabul belgesi, konaklama detayları gibi..)
 • Acil durumlar için vitamin, ağrı kesici, antibiyotik, havlu, nevresim takımı, priz dönüştürücü (converter) gibi yanınıza almanız gerekenlerin tavsiye edilmesi.
 • Programınızın ilk günü hakkında detaylı bilgi.
 • Eğer aile yanında kalacaksanız,bazı pratik bilgilerin verilmesi. Gitmeden önce aileyi arayıp buradan istediğiniz bir şey var mı diye sorma , yemekler, sizin sorumluluklarınız …
 1. Adım – EĞİTİM SÜRENİZCE POLONYA AKADEMİ YANINIZDA!
 • Program süresince Polonya Akademi tüm noktalarda size ve ailenize destek vermeye devam eder.
 • Eğitim ya da konaklama konusunda sorun yaşandığında danışmanlarımız tarafından değiştirme yapılacaktır.
 • Yurtdışındayken programınızı uzatmak istediğinizde, başka okul  ya da program araştırırken de, danışmanlarımız size hizmet vermeye devam edecektir.
 • Program hakkında deneyim ve paylaşımlarınız bizim için değerli olup bir sonraki öğrencilerimiz için de yararlı olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçin: https://www.polonyaakademi.com/

Polonya dil okulu vizesi için linke tıklayın: https://visa.vfsglobal.com/tur/tr/pol/

polonya üniversiteleri polonyada üniversite polonyada üniversite okumak polonya üniversite fiyatları varşova üniversitesi polonya üniversite ücretleri polonyada eğitim polonya üniversiteleri fiyatları polonya eğitim polonyada üniversite fiyatları polonya vize başvurusu polonya üniversiteleri ücretleri polonya dil okulu polonya üniversiteleri bölümleri polonya üniversite okumak polonya yurtdışı eğitim danışmanlığı polonya uçuş okulu polonyada okumak polonyada üniversite eğitimi polonya eğitim danışmanlığı polonya ingilizce dil okulu polonya ingilizce dil okulu fiyatları polonyada üniversite okumak için gerekenler polonya özel üniversiteler lehçe kursu ankara lehçe diploma çevirisi polonyada yüksek lisans lodz üniversitesi polonyada yaşam polonya kültür polonya da okumak polonyada okumak varşova üniversitesi bölümleri polonya okul ücretleri polonyada tıp okumak polonya da tıp okumak polonya pilotaj eğitimi fiyatları polonya da üniversite okumak polonya üniversite fiyatları 2019 polonya dil okulu ücretleri polonya da tıp polonya da yüksek lisans polonya da üniversite fiyatları polonya devlet üniversiteleri polonya yaşam şartları polonya yurt fiyatları polonya yurt ücretleri
polonya üniversiteleri,
polonyada üniversite,
polonyada üniversite okumak,
polonya üniversite fiyatları,
varşova üniversitesi,
polonya üniversite ücretleri,
polonyada eğitim,
polonya üniversiteleri fiyatları,
polonya eğitim,
polonyada üniversite fiyatları,
polonya vize başvurusu,
polonya üniversiteleri ücretleri,
polonya dil okulu,
polonya üniversiteleri bölümleri,
polonya üniversite okumak,
polonya yurtdışı eğitim danışmanlığı,
polonya uçuş okulu,
polonyada okumak,
polonyada üniversite eğitimi,
polonya eğitim danışmanlığı,
polonya ingilizce dil okulu,
polonya ingilizce dil okulu fiyatları,
polonyada üniversite okumak için gerekenler,
polonya özel üniversiteler,
lehçe kursu ankara,
lehçe diploma çevirisi,
polonyada yüksek lisans,
lodz üniversitesi,
polonyada yaşam,
polonya kültür,
polonya da okumak,
polonyada okumak,
varşova üniversitesi bölümleri,
polonya okul ücretleri,
polonyada tıp okumak,
polonya da tıp okumak,
polonya pilotaj eğitimi fiyatları,
polonya da üniversite okumak,
polonya üniversite fiyatları 2019,
polonya dil okulu ücretleri,
polonya da tıp,
polonya da yüksek lisans,
polonya da üniversite fiyatları,
polonya devlet üniversiteleri,
polonya yaşam şartları,
polonya yurt fiyatları,
polonya yurt ücretleri,
polonya’da dil okulu

 

BENZER YAZILAR

Çalışma İzni ve Vize Danışmanlık Hizmetimiz

Dosya ve Süreç Takibini sağlamak üzere: 1-Lehçe Yeminli Tercümanlık & Danışmanlık Hizmeti 2-Başvuru formları ve gerekli evrakların tamamlanması 3-Polonya’dan gerekli çalışma izni çıkarılması 4-Polonya Vize Randevu alımı ve başvurusunun yapılması Ödeme, İptal ve İade Koşulları Toplam hizmet bedeli: 2500€...

DEVAMINI OKU

Polonya Harçsız Öğrenci Pasaportu 2024

Öğrenci Pasaportu Nedir? Öğrenci pasaportu, seyahat ya da eğitim amacıyla yurt dışına çıkmayı planlayan öğrencilere verilen seyahat belgesine denir. Öğrenci pasaportu, belirlenmiş şartları karşılayan her öğrenciye verilir. Temele bordo pasaporttur ama öğrencilere göre özel olarak düzenlenmiştir. Öğrenci Pasaport...

DEVAMINI OKU

Polonya Vize Randevusu Nasıl Alınır

Polonya Vize Randevusu Nasıl Alınır? Ayrıntılı Rehber Polonya, tarihi zenginlikleri, güzel şehirleri ve yüksek kaliteli eğitim olanaklarıyla cazip bir destinasyon olarak öne çıkmaktadır. Polonya’ya seyahat etmek isteyenler, vize almak zorundadır ve vize alım süreci Polonya vize randevusuyla başlar. Bu...

DEVAMINI OKU