Polonya Vizesi - Polonya Eğitim Danışmanlığı, Yurt dışı Eğitim, Polonya Üniversitelerine Kayıt , Polonya'da Üniversite, Polonya'da Lisans, Polonya'da Yüksek Lisans, Polonya'da master, Polonya Dili, Lehçe Tercüme, Lehçe Kursu, Lehçe Çeviri, Polonya ...

 

Polonya Vize Randevu

Polonya’ya kısa süreli seyahat amacıyla Schengen başvurusu yapmak isteyen bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya oturum talep etmek amaçlı uzun süreli ulusal vize başvurusu yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurudan önce Polonya vize randevu işlemi yapmalıdır. 2022 yılında başvuru yapılan vize türüne göre randevu alınması gereken başvuru merkezi ya da Konsolosluk olarak değişmektedir. Kısa süreli  Polonya vizesi başvurularını Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezleri alırken Polonya Ulusal vize başvuruları için randevu alınması gereken yer doğrudan Türkiye’deki Polonya Konsolosluklarıdır. Polonya Konsoloslukları ve Polonya Konsoloslukları tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezleri randevusuz işlem almamaktadır ve başvurudan önce mutlaka randevu alınmasını şart koşmaktadır.

Polonya Konsolosluğu randevu işlemleri ücrete tabiidir. Fakat kısa süreli Schengen vize başvuruları için istenen randevular ücretsizdir ve herhangi bir ödeme yapmaya gerek yoktur. Polonya vizesi randevu ücreti Polonya Konsolosluğu’ndan talep edilen randevu 91$dır. Polonya Konsolosluğundan alınmak istenen randevular için Schengen vize başvurularında yetkilendirilen başvuru merkezleri ile iletişime geçilebilir. Burada başvuru merkezi koordinasyon bedeli ödemesi Türk Lirası ile yapılabilir.

Polonya Schengen Vize Randevu

Polonya’ya turistik, ticari, ziyaret, kültürel gezi veya gezi gruplarıyla yapılacak seyahatler ve 90 günü aşmaması planlanan seyahatler için Polonya Schengen vize başvurusu yapılmalı ve Schengen vize randevusu alınmalıdır. Polonya Schengen vize randevu işlemi sırasında seyahat amacı yetkililere açık bir şekilde belirtilmelidir. Vize başvurusu için verilecek randevuda vize türü belirtileceğinden randevu aşamasında ortaya çıkacak herhangi bir hatadan kaynaklı sorunlar randevu talep eden kişiye ait olacaktır.

Polonya Schengen vize randevu işlemi, vize başvuru dosyasının başvuruya kabul edilmesi, Konsolosluk harcının ödenmesi ve biometri verilerinin alınması işlemlerini kapsamaktadır. Polonya Schengen başvurusu yapmak isteyen kişilerin, başvuru merkezlerinden ücretsiz randevu aldıktan sonra randevu günü ve saatinde Polonya Konsolosluğunun yetkilendirdiği başvuru merkezinde hazır bulunmaları gerekmektedir.

Randevu esnasında kişinin, seyahat amacına uygun evrakları başvuru dosyasında hazır bulundurması gerekir. Başvuru merkezindeki vize yetkilisi hazırlanan evrakları kontrol ettikten sonra eksiksiz ve hatasız bir dosya olması halinde başvuru dosyasını kabul etmektedir. Ardından başvuru sahibi, başvuru merkezinde bulunan veznelerde vize ücretlerini ödemektedir. Ödeme yapıldıktan sonra yine başvuru merkezlerinde bulunan biometrik verilerin alınması için hazır bulunan biometri işlemine geçmektedir.

Biometri işleminde kişinin parmak izi kaydı alınır ve Schengen sistemine kaydedilir. Polonya Schengen vize randevu sırasında alınan parmak izi verileri ile kişinin sonraki 59 ay içinde yapacağı herhangi bir vize başvurusu için tekrar parmak izi verme zorunluluğu bulunmamaktadır. Dolayısıyla parmak izi olan kişiler, sonraki vize başvurularında evrak teslimi için acenta müşteri danışmanlarını yetkilendirebilirler. Biometri zorunluluğu olmayan kişilerin dosyasını başvuruya veren üçüncü şahıslar, vize sürecinin bitiminde pasaportu başvuru merkezinden almak için yetkilendirilebilirler. Ayrıca vize başvurusunda şahsen bulunan kişiler vize değerlendirme süreci bitiminde pasaportlarını adrese teslim olmak üzere kargo yoluyla başvuru merkezlerinden talep edebilirler.

Schengen Polonya vize randevu işlemleri Polonya Akademi danışmanlık hizmetleri kapsamındadır. Başvuru evraklarınızı danışmanınıza ilettikten sonra vize randevunuz müşteri temsilciniz tarafından sizin de uygun olduğunuz tarihte düzenlenmektedir.

Polonya Ulusal Vize

Polonya ulusal vize işlemleri ulusal vize başvurusu yapmak ve başvuru sonucunda Polonya’dan oturum talep etmek isteyen kişilerin yapacağı vize işlemlerinde değişiklik göstermektedir. Ulusal vize başvurularında Polonya vize randevu, Polonya’da okumak, üniversite eğitimi, dil eğitimi almak, aile birleşimi yapmak, Polonya’da yerleşik bir firmada çalışmak, inşaat işçisi olarak çalışmak, iş kurmak veya 90 günü aşan herhangi bir seyahat için alınabilir.

Polonya Cumhuriyeti Devleti’nin yabancı göçmen istihdamı kapsamında kolaylaştırıcı vize uygulamaları sağlar. Bu nedenle Türkiye’den Polonya’ya çalışmak amaçlı seyahatler ve bunun sonucunda da vize başvuruları sıkça yapılmaktadır. Polonya Konsolosluğu vize randevu işlemlerinde ulusal vize başvuruları için yetkili makamdır. Ulusal vize başvuruları için Polonya vizesi randevu 2022 yılında da Konsolosluğun yetkilendirdiği başvuru merkezinden alınır. Ancak vize randevusu doğrudan Polonya Konsolosluğu’nda yapılmaktadır. ,

Polonya iş arama vizesi 2022 yılı başvuru süreci hakkında ayrıntılı bilgi için ilgili bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Randevu öncesinde 03124685030 numaralı telefondan Polonya Akademi danışmanlarınızla gerekli evraklar hakkında ücretsiz görüşme yapabilirsiniz. Vize başvurunuz hakkında görüşme yaparken herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

 

Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu

Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu

adres: Maslak Mah. Eski Büyükdere Cad. No. 7, GİZ 2000 Plaza K. 5, 34485 Sarıyer – İstanbul
telefon: +90 212 290 66 30
faks: +90 212 290 66 32
e-posta: stambul.kg.konsulat@msz.gov.pl
Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu vize ret kararına itiraz başvurularını +90 212 290 66 31 (Pazartesi’den Cuma gününe kadar 13:00-15:00 saatleri arasında aktiftir) numaralı telefondan önceden randevu alındığı takdirde kabul etmektedir. Randevuların dolması ve başvuru sahibinin bir sonraki kabul gününde başvuru yapabilecek olması halinde Başkonsolosluk başvuru kabulünü durdurma hakkını saklı tutar.

Konsolosluk harçları Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’nda başvuru günü ve TOK (https://www.gov.pl/web/turkiye/consular-fees) uyarınca ABD doları cinsinden nakit olarak tahsil edilir.

Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu adresine gönderilen yazışmalar aşağıdaki bilgileri içermelidir:

  • ilgili kişinin adı ve soyadı;
  • ilgili kişinin adresi;
  • ilgili olduğu meselenin konusu.

Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’na e-posta ile gönderilen, ancak cevapları kurumumuz web sitesinde bulunabilen sorulara yanıt verilmediğini bildirmek isteriz.

Sosyal medya

Twitter: @PLinIstanbul
Facebook: @KGStambul

 

Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği

 

Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği – Polonya Vize Randevu

adres: 06-650 Ankara – Kavaklidere PK-20, Ataturk Bulvari 241
telefon: +90 312 457 20 00
faks: +90 312 468 83 01
e-posta: ankara.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü

adres: 06-650 Ankara – Kavaklidere PK-20, Ataturk Bulvari 241
telefon:  +90 312 457 20 18

Vize hattı+90 312 457 20 16 hafta içi her gün 13:00 – 15:00 saatleri arasında

faks: +90 312 468 83 01
e-posta: ankara.visa@msz.gov.pl 

 

Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk ve Polonya Diasporası Bölümü adresine gönderilen yazışmalar aşağıdaki bilgileri içermelidir:

  • ilgili kişinin adı ve soyadı;
  • ilgili kişinin adresi;
  • ilgili olduğu meselenin konusu.

Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk ve Polonya Diasporası Bölümü’ne e-posta ile gönderilen,ancak cevapları kurumumuz web sitesinde bulunabilen sorulara yanıt verilmediğini bildirmek isteriz.

Sosyal medya

Twitter: @PLinTurkey

 

BENZER YAZILAR

Çalışma İzni ve Vize Danışmanlık Hizmetimiz

Dosya ve Süreç Takibini sağlamak üzere: 1-Lehçe Yeminli Tercümanlık & Danışmanlık Hizmeti 2-Başvuru formları ve gerekli evrakların tamamlanması 3-Polonya’dan gerekli çalışma izni çıkarılması 4-Polonya Vize Randevu alımı ve başvurusunun yapılması Ödeme, İptal ve İade Koşulları Toplam hizmet bedeli: 2500€...

DEVAMINI OKU

Polonya Harçsız Öğrenci Pasaportu 2024

Öğrenci Pasaportu Nedir? Öğrenci pasaportu, seyahat ya da eğitim amacıyla yurt dışına çıkmayı planlayan öğrencilere verilen seyahat belgesine denir. Öğrenci pasaportu, belirlenmiş şartları karşılayan her öğrenciye verilir. Temele bordo pasaporttur ama öğrencilere göre özel olarak düzenlenmiştir. Öğrenci Pasaport...

DEVAMINI OKU

Polonya Vize Randevusu Nasıl Alınır

Polonya Vize Randevusu Nasıl Alınır? Ayrıntılı Rehber Polonya, tarihi zenginlikleri, güzel şehirleri ve yüksek kaliteli eğitim olanaklarıyla cazip bir destinasyon olarak öne çıkmaktadır. Polonya’ya seyahat etmek isteyenler, vize almak zorundadır ve vize alım süreci Polonya vize randevusuyla başlar. Bu...

DEVAMINI OKU