Polonya’da Üniversite Okumak

Polonya’da üniversite okumak hayatınızın akışını değiştirecek, size güvenli ve nitelikli bir gelecek sağlayacak doğru bir tercihtir. Dünyaca saygı duyulan, prestijli Polonya üniversiteleri uluslararası öğrencilere kucak açıyor. Üstelik Polonya’da üniversite eğitimi hem sınavsız hem de çok ekonomik. Özellikle de ülkemizdeki ve Kıbrıs’ta bulunan vakıf üniversitelerinin eğitim ücretleri ile Polonya üniversite fiyatları kıyaslandığında Polonya’da eğitim almanın ne kadar doğru bir seçim olduğunu daha da kolay anlayacaksınız.

Polonya’da üniversite  okumak için, Türkiye’de üniversite sınavına girmeniz gerekmiyor. Lisede hangi bölümden mezun olduğunuza bakılmaksızın sadece bir lise diploması ile Polonya’da üniversitelerinde istediğiniz bölüme kayıt yaptırabiliyorsunuz. Örneğin; Türkiye’de sözel bir bölümden mezun bir öğrenci, Polonya’da İşletme veya Mühendislik bölümlerinde okuyabilir. Okumak istediğiniz bölümle ilgili temel dersleriniz iyi değilse, öncelikle üniversitede bölüm hazırlık kursuna gidip okumak istediğiniz bölüme hazır hale getiriliyorsunuz.

Neden Polonya’da Üniversite?

Polonya üniversiteleri, Avrupa Birliği Üniversitesi diploması da veriyor. Bu sayede mesleğinizi dilerseniz Türkiye’de dilerseniz Avrupa Birliği ülkelerinde rahatlıkla yapabilirsiniz. Birçok Polonya üniversitesinin önemli bir özelliği de İngiltere üniversiteleri ile ortak çalışması ve mezunlarına İngiltere üniversitelerinin diplomasını da vermesidir. Bu sayede çift diploma sahibi oluyorsunuz.

Ekonomik yaşam giderleri
Polonya’da eğitim almanın Türkiye’de farklı bir şehirde eğitim almaktan çok bir farkı yoktur. Konaklama, beslenme ve sosyal giderler için bir öğrenciye aylık ortalama 700 Euro yeterli olmaktadır.

Daha kısa süreli eğitim
Polonya’da lisans eğitimi 3 yıl, master eğitimi 2 yıl sürer. İlk yıl İngilizce hazırlığı alınması durumunda bile, Türkiye’de de hazırlık eğitimi olduğu için yine 1 yıl avantaj sağlar. Ayrıca master yapmak isteyen öğrenciler, lisans bitiminde doğrudan master eğitimine başlayabilir. Bu da öğrencilere önemli bir zaman avantajı sağlar.

Mezuniyet sonrası çalışma ve ikamet izni
Mezun olduktan sonra bir yıl içinde kendinize iş bulmanız durumunda size Polonya’da ikamet ve çalışma izni verilir. Türkiye’deki üniversitelerden mezun olanların bu şansı bulunmamaktadır.

Polonya Üniversitelerine Başvuru ve Kabul Şartları

Polonya üniversitelerine başvuru ve kabul şartları üniversitelere göre değişiklik göstermekle birlikte, lisans başvurusu için istenilen belge ve aranan şartlar genel olarak şu şekildedir;

  • Lise diploması
  • Not dökümü (Transkript belgesi)
  • İngilizce eğitim verilen bölümler için IELTS Sınav Sonucu (Bazı üniversiteler şartlı kabul vermektedir)

Eğitim almak istediğiniz üniversite ve bölümün başvuru ve kabul şartlarını danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Polonya’da Üniversite Yaşam ve Eğitim Giderleri

  • Polonya’daki üniversiteler uluslarası öğrenciler için yıllık 2.500-4.000 Euro aralığındadır.
  • Bir aylık ulaşım kartı öğrenciler için yaklaşık 15 Euro’dur.
  • Yıllık öğrenci sağlık sigortası yaklaşık 250 Euro’dur.
  • Yurt kiraları aylık 130-200 Euro aralığındadır.
  • Aylık ortalama 200-250 Euro yeme-içme ve mutfak gideri masafınız olur.
  • Tatillerde Türkiye’ye gitmek isterseniz ortalama 1000 liraya direk, 500-600 liraya ise Ukrayna aktarmalı uçuşlar bulabilirsiniz.
  • Aylık ortalama 15-20 Euro ödeyerek internet,konuşma ve sms dahil mobil paketler edinebilir.

Polonya’da Çalışma İzni

Polonya’da üniversite öğrencilerinin yılda  120 tam (veya 240 yarım) gün çalışma izni bulunmaktadır. Bu sayede öğrencilerin yaşam giderlerinin bir kısmını karşılayabilmeleri mümkündür.

Polonya’da eğitimini lisans veya yüksek lisans tamamlayan yeni mezunlar için 18 ay oturma ve çalışma izni vermektedir. Bu sayede; Volkswagen, Mercedes, Allianz, BMW, Siemens, Audi, Bosch, Seat, Braun, Lufthansa, Braas, Praktiker, Rotring, Puma, Metro Market ve Visa gibi onlarca global devden birinde çalışabilir, kariyeriniz için paha biçilemez bir deneyim elde edebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçin: https://www.polonyaakademi.com/

polonya üniversiteleri polonyada üniversite polonyada üniversite okumak polonya üniversite fiyatları varşova üniversitesi polonya üniversite ücretleri polonyada eğitim polonya üniversiteleri fiyatları polonya eğitim polonyada üniversite fiyatları polonya vize başvurusu polonya üniversiteleri ücretleri polonya dil okulu polonya üniversiteleri bölümleri polonya üniversite okumak polonya yurtdışı eğitim danışmanlığı polonya uçuş okulu polonyada okumak polonyada üniversite eğitimi polonya eğitim danışmanlığı polonya ingilizce dil okulu polonya ingilizce dil okulu fiyatları polonyada üniversite okumak için gerekenler polonya özel üniversiteler lehçe kursu ankara lehçe diploma çevirisi polonyada yüksek lisans lodz üniversitesi polonyada yaşam polonya kültür polonya da okumak polonyada okumak varşova üniversitesi bölümleri polonya okul ücretleri polonyada tıp okumak polonya da tıp okumak polonya pilotaj eğitimi fiyatları polonya da üniversite okumak polonya üniversite fiyatları 2019 polonya dil okulu ücretleri polonya da tıp polonya da yüksek lisans polonya da üniversite fiyatları polonya devlet üniversiteleri polonya yaşam şartları polonya yurt fiyatları polonya yurt ücretleri
polonya üniversiteleri,
polonyada üniversite,
polonyada üniversite okumak,
polonya üniversite fiyatları,
varşova üniversitesi,
polonya üniversite ücretleri,
polonyada eğitim,
polonya üniversiteleri fiyatları,
polonya eğitim,
polonyada üniversite fiyatları,
polonya vize başvurusu,
polonya üniversiteleri ücretleri,
polonya dil okulu,
polonya üniversiteleri bölümleri,
polonya üniversite okumak,
polonya yurtdışı eğitim danışmanlığı,
polonya uçuş okulu,
polonyada okumak,
polonyada üniversite eğitimi,
polonya eğitim danışmanlığı,
polonya ingilizce dil okulu,
polonya ingilizce dil okulu fiyatları,
polonyada üniversite okumak için gerekenler,
polonya özel üniversiteler,
lehçe kursu ankara,
lehçe diploma çevirisi,
polonyada yüksek lisans,
lodz üniversitesi,
polonyada yaşam,
polonya kültür,
polonya da okumak,
polonyada okumak,
varşova üniversitesi bölümleri,
polonya okul ücretleri,
polonyada tıp okumak,
polonya da tıp okumak,
polonya pilotaj eğitimi fiyatları,
polonya da üniversite okumak,
polonya üniversite fiyatları 2019,
polonya dil okulu ücretleri,
polonya da tıp,
polonya da yüksek lisans,
polonya da üniversite fiyatları,
polonya devlet üniversiteleri,
polonya yaşam şartları,
polonya yurt fiyatları,
polonya yurt ücretleri,

BENZER YAZILAR

Çalışma İzni ve Vize Danışmanlık Hizmetimiz

Dosya ve Süreç Takibini sağlamak üzere: 1-Lehçe Yeminli Tercümanlık & Danışmanlık Hizmeti 2-Başvuru formları ve gerekli evrakların tamamlanması 3-Polonya’dan gerekli çalışma izni çıkarılması 4-Polonya Vize Randevu alımı ve başvurusunun yapılması Ödeme, İptal ve İade Koşulları Toplam hizmet bedeli: 2500€...

DEVAMINI OKU

Polonya Harçsız Öğrenci Pasaportu 2024

Öğrenci Pasaportu Nedir? Öğrenci pasaportu, seyahat ya da eğitim amacıyla yurt dışına çıkmayı planlayan öğrencilere verilen seyahat belgesine denir. Öğrenci pasaportu, belirlenmiş şartları karşılayan her öğrenciye verilir. Temele bordo pasaporttur ama öğrencilere göre özel olarak düzenlenmiştir. Öğrenci Pasaport...

DEVAMINI OKU

Polonya Vize Randevusu Nasıl Alınır

Polonya Vize Randevusu Nasıl Alınır? Ayrıntılı Rehber Polonya, tarihi zenginlikleri, güzel şehirleri ve yüksek kaliteli eğitim olanaklarıyla cazip bir destinasyon olarak öne çıkmaktadır. Polonya’ya seyahat etmek isteyenler, vize almak zorundadır ve vize alım süreci Polonya vize randevusuyla başlar. Bu...

DEVAMINI OKU