Polonya’da Üniversite Eğitimi

polonya, polonya'da üniversite, polonyada üniversite, polonya'da üniversite eğitimi, polonyada üniversite eğitimi

Polonyada Eğitim ve Polonya Üniversiteleri Hakkında

Polonya, Avrupa Birliğine 2004 yılında tam üye olduğundan beri, gerek uyum süreci ve gerekse AB fonlarından alınan desteklerle eğitim alanında büyük ilerlemeler göstermiş, halihazırda güçlü bir eğitim sistemine sahiptir. Polonya üniversiteleri Avrupa’nın en yüksek standartlı üniversiteleri arasında yerini almıştır.

 

P olonya, bir Orta Avrupa ülkesidir ve nüfusu yaklaşık 40 milyondur. Başkent Varşova dünyanın en önemli turistik başkentlerinden biri olup aynı zamanda çok önemli üniversitelere de ev sahipliği yapmaktadır.

 

Polonya üniversiteleri Avrupa’nın en güçlü üniversiteleri arasındadır. Günümüze kadar 14 P olonyalı bilim adamı, edebiyatçı ve sanatçı Nobel ödülü almayı başarmıştır ki sadece bu bilgi bile Polonyada eğitim ve üniversite kültürünün ne kadar güçlü olduğunun ispatıdır. Varşova, Krakow, Wroclaw ve Poznan Polonya’da önemli üniversite ve eğitim şehirleridir. Wroclaw şehri 2016 yılında İstanbul ile birlikte Avrupa Kültür Başkenti olarak seçilmiştir.

 

Polonyada üniversite eğitimi almak ülkemizdeki öğrenciler için en iyi yurtdışı eğitim çözümlerinden biridir. Polonyada eğitim ücretleri oldukça ekonomik olmakta beraber eğitim dili İngilizcedir.

 

 

Polonyada Üniversite Eğitimi Almanın Avantajları

Polonyada üniversite eğitimi için sınav kazanmak zorunda değilsiniz!

Polonya üniversiteleri size ideallerinizi gerçekleştirmeyi vadediyor. Polonya’da eğitim alabilmek için lise diplomanız yeterli. Diploma ve not dökümünüz ile Polonya üniversitelerine kaydınızı yaptırabilir, lisans eğitimine başlayabilirsiniz.

 

Polonya üniversiteleri YÖK tarafından onaylanıyor.

Polonya bir Avrupa Birliği ülkesi olduğu için, Polonya üniversitelerinden alacağınız diplomalar YÖK tarafından onaylanıyor. Polonyada eğitim sonrası alacağınız diplomanızla mesleğinizi hem Türkiye’de hem de yurtdışında rahatlıkla icra edebilirsiniz.

 

Polonyada İngilizce olarak eğitim alacaksınız.

Polonyada eğitim dili İngilizce’dir. Bu nedenle çok sayıda uluslararası öğrenci Polonya üniversitelerini tercih etmektedir. Üniversite eğitiminiz boyunca İngilizce dilini hem eğitim hem de sosyal hayatta aktif olarak kullanacak ve anadil seviyesinde İngilizce konuşabiliyor olarak mezun olacaksınız.

İngilizce seviyesi yetersiz olan öğrencilerimiz Polonya’da İngilizce hazırlık eğitimi sayfamıza göz atabilir ve hazırlıktaki eğitim modellerini inceleyebilirler.

 

Polonyada eğitim ve yaşam maliyetleri Türkiye ile aynı!

Polonya’da üniversite eğitimi almanın maliyeti, Türkiye’de ya da KKTC’de bir vakıf üniversitesine gitmekten daha ekonomiktir. Yaşam giderleriniz ise Türkiye ile aynıdır. Eğitim ve diploma avantajları göz önünde bulundurulduğunda Polonya’da üniversite okumak çok daha mantıklıdır.

 

Schengen vizeniz ile Tüm Avrupa’da serbest dolaşım hakkınız olacak.

Üniversite eğitimi almak sadece fakülte ile yurt binası arasında yaşamak değildir. Bulunduğunuz sosyal çevre, uluslararası ortam ve kültürel olanaklar kişisel gelişiminiz ve vizyonunuz için vazgeçilmez unsurlardır. Polonya’da eğitim aldığınız sürece sahip olacağınız Schengen vizesi ile tüm Avrupa’da sınırsız seyahat özgürlüğünüz olacak; yeni ülkeler, farklı şehirler görecek ve birçok ülkeden arkadaşlar edineceksiniz.

 

P olonya Üniversitelerine kabul şartları için yazımızı buradan okuyabilirsiniz .

Polonya Üniversitelerine Kabul Şartları Nelerdir ?

BENZER YAZILAR

Çalışma İzni ve Vize Danışmanlık Hizmetimiz

Dosya ve Süreç Takibini sağlamak üzere: 1-Lehçe Yeminli Tercümanlık & Danışmanlık Hizmeti 2-Başvuru formları ve gerekli evrakların tamamlanması 3-Polonya’dan gerekli çalışma izni çıkarılması 4-Polonya Vize Randevu alımı ve başvurusunun yapılması Ödeme, İptal ve İade Koşulları Toplam hizmet bedeli: 2500€...

DEVAMINI OKU

Polonya Harçsız Öğrenci Pasaportu 2024

Öğrenci Pasaportu Nedir? Öğrenci pasaportu, seyahat ya da eğitim amacıyla yurt dışına çıkmayı planlayan öğrencilere verilen seyahat belgesine denir. Öğrenci pasaportu, belirlenmiş şartları karşılayan her öğrenciye verilir. Temele bordo pasaporttur ama öğrencilere göre özel olarak düzenlenmiştir. Öğrenci Pasaport...

DEVAMINI OKU

Polonya Vize Randevusu Nasıl Alınır

Polonya Vize Randevusu Nasıl Alınır? Ayrıntılı Rehber Polonya, tarihi zenginlikleri, güzel şehirleri ve yüksek kaliteli eğitim olanaklarıyla cazip bir destinasyon olarak öne çıkmaktadır. Polonya’ya seyahat etmek isteyenler, vize almak zorundadır ve vize alım süreci Polonya vize randevusuyla başlar. Bu...

DEVAMINI OKU