Poznan Yaşam Bilimleri Üniversitesi

Poznan Yaşam Bilimleri Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1951

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Ziraat ve Biyomühendislik, Orman Fakültesi, Veterinerlik

Rektör: Prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz

Öğrenci (toplam): 7,9 bin

Akademik personel: 1,5 bin

 

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Poznan Yaşam Bilimleri Üniversitesi, Polonya’daki yaşam bilimleri ve tarım eğitimi üniversitelerinin sıralamasında lider bir konuma sahiptir. Başlangıçları 1870 yılına dayanıyor ve bugüne kadar Wielkopolska bölgesi, Polonya ve Avrupa Birliği’nin gelişimine önemli ölçüde katkıda bulunur.

Şu anda 11.000’den fazla öğrencisi ve 143’ü profesörü dahil 820’nin üzerinde akademik öğretmenisi sayılır. Sekiz Fakültesinde, 25 çalışma alanı ve Lehçe dilinde öğretilen 20’den fazla uzmanlık alanında geniş bir eğitim yelpazesi sunmaktadır.

Üniversite doğaya, ekolojiye ve çevre yönetimine yakın bir ‘yeşil’ üniversite olarak adlandırılır. Eğitime kapsamlı bir yaklaşım, bilimsel disiplinlerde yüksek düzeyde uzmanlaşmaya yönelik özenimize yansımıştır. Konferans salonları, laboratuarlar ve çalışma odaları şeklindeki çeşitli ve modern altyapı, bilimsel ve araştırma amaçlı olduğu kadar öğretim için de kullanılmaktadır. 12 deneysel tarım çiftliği ve ormancılık istasyonu şeklinde mükemmel bir deney ve araştırma üssü sunuyor. Bu tesisler, buluşmak ve işbirliği yapmak için araştırma, öğretim ve uygulama için bir platform sunar.

Aşağıdaki alanlarda İngilizce öğretilen Master of Science dereceleri sunuyoruz: tarım-gıda sektörü ekonomisi, bahçecilik, gıda bilimi ve beslenme, ormancılık, hayvan bilimi veya çevre mühendisliği.