Warmia ve Mazury Üniversitesi

Warmia ve Mazury Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1999

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Jeodezi ve haritacılık, Tıp, Veterinerlik bilimi

Rektör: prof. Ryszard Górecki

Öğrenci (toplam): 22,8 bin

Akademik personel: 1,8 bin

 

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Olsztyn’deki UWM, Polonya’nın kuzeydoğusundaki en büyük devlet üniversitesidir. UWM, Polonya’daki Amerikan üniversitelerine benzer yapıya sahip tek üniversitedir. Teklifimizde tıp, veterinerlik, filoloji, bilişim veya inşaat mühendisliği gibi çeşitli alanlarda kurslar bulabilirsiniz.

UWM’nin zengin bir bilimsel temeli vardır: laboratuvarlar, çalışma odaları, teknoloji salonları (örn. Süt ürünleri) ve araştırma altyapısının diğer unsurları, Bałdy’deki LOFAR PL-612 radyo teleskopunun tabanı.

Bilim adamlarımız uluslararası hibelere başarıyla başvuruyor. Bunun en iyi örneği DairyFunInn projesidir. UWM, 4 iş paketinden sorumludur (8 iş paketinden):

  1. Sağlıklı süt ürünleri ile ilgili olarak tüketici beklentileri ile beslenme alışkanlıkları ve davranışları arasındaki ilişki.
  2. Sütten izole edilen biyoaktif bileşenlerin biyoaktif özelliklerinin izolasyonu / parçalanması, korunması ve değerlendirilmesi
  3. Eklenen biyoaktif bileşiklerle yenilikçi süt ürünleri üretmek için teknolojilerin geliştirilmesi
  4. Seçilen yenilikçi süt ürünlerinin kalitesi üzerine araştırma

UWM, işgücü piyasasında da büyük bir değere sahip olan bölgemizde faaliyet gösteren şirketlerle (örneğin Michelin) işbirliği içinde ikili çalışma programları yürütmektedir. Teklifimizde uluslararası üniversitelerle birlikte gerçekleştirilen programları da bulabilirsiniz.