SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

İngilizce Hazırlık Eğitimi SWPS Üniversitesi

GENEL BAKIŞ

Kuruluş (yıl): 1996

Tür: Özel Üniversite

Ana uzmanlık (lar): Kültürel çalışmalar Dil ve edebiyat çalışmaları Psikoloji

Rektör: Ph.D. Doçent Roman Cieślak,

Öğrenci (toplam): 16.45 bin

Akademik personel: 0.96 bin

 

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

SWPS Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler Üniversitesi 1996 yılında kurulmuştur. Polonya’daki ilk özel üniversitedir. Üniversite, Polonya’da Sosyal Bilimler programları sunan önde gelen yüksek öğretim kurumu olarak Bilim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı tarafından derecelendirilmiştir.

SWPS Üniversitesi, Lehçe’de 30 eğitim programı ve lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde 14’ün üzerinde İngilizce programın yanı sıra çeşitli yaz okulları ve lisans dışı hazırlık dili programları (İngilizce ve Lehçe) sunmaktadır. Daha fazla bilgi >>

Fakülte 1000’e yakın akademik öğretmen içermektedir. Çoğu sadece akademik değil, aynı zamanda kendi disiplinlerinde deneyimli uygulayıcılardır.

Başlangıcından bu yana, SWPS Üniversitesi araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmaktadır. Her yıl 20 araştırma merkezi ve laboratuvarda 300’ün üzerinde araştırma projesi yürütmektedir. Üniversite, Ulusal Bilim Merkezi tarafından verilen araştırma hibelerinin en büyük 5. yararlanıcısıdır.

Araştırmada İK Mükemmelliği – SWPS Üniversitesi, araştırmacılar için adil ve şeffaf işe alım ve değerlendirme prosedürlerinin yanı sıra eşit araştırma ve hareketlilik fırsatları sağlamayı taahhüt eder.

İNGİLİZCE HAZIRLIK OKULU

Seviyeler: A1 – B2 / C1

Eğitim Süresi: Ekim 2021- Haziran 2022 | 2 dönem (600 saat)

Eğitim Ücreti: 3200€

 

Öğrenim ücreti

İngilizce Hazırlık Okulu (600 saat)

3.200 EUR

İngilizce Hazırlık Okulu + Lehçe Dil Kursu

(İngilizce 600 saat + Lehçe 120 saat)

3,580 EUR

 

PROGRAM

SEVİYE A1-A2

 

Bu seviye, İngilizce becerisi olmayan veya çok temel İngilizce bilmeyen yeni başlayanlara ve SWPS Üniversitesi’nde bir derece programına girmek için İngilizce dil yeterliliklerini geliştirmeye ihtiyaç duyanlara yöneliktir. Programın amacı, katılımcıları günlük yaşamda yararlı olan temel dil becerileriyle donatmaktır. Çalışma süresince katılımcılar konuşma, dinleme, okuma ve yazma pratiği yapacaklar, bu da günlük sosyal durumlarda kendilerini İngilizce ifade etmelerine ve özgürce iletişim kurmalarına olanak tanıyacaklardır.s). Katılımcılar uluslararası bir ortamda öğrenirler, bu da onlara birbirleriyle gayri resmi etkileşimler sırasında İngilizce becerilerini pratik etme fırsatı verir.

 

SEVİYE B1-C1

 

Bu seviye, SWPS Üniversitesi’nde bir derece programına girmek için İngilizce yeterliliklerini geliştirmesi gereken orta düzey İngilizce kullanıcıları için tasarlanmıştır. Program, katılımcıları lisans programlarında başarılı bir şekilde ilerlemek için gerekli olan dil ve temel akademik becerilerle donatmaya odaklanır. Katılımcılar uluslararası bir ortamda öğrenirler, bu da onlara birbirleriyle gayri resmi etkileşimler sırasında İngilizce becerilerini pratik etme fırsatı verir.

 

Program, kurs katılımcılarının İngilizce becerilerini hızla geliştirmelerini sağlayan, dil öğrenimine modern ve pratik bir yaklaşım sunar. Dersler Pazartesiden Perşembeye gerçekleşir, bu nedenle Cuma günleri katılımcılar Polonya Hazırlık Okuluna gidebilir veya SWPS Üniversitesi’ndeki diğer etkinliklere katılabilir. Oxford University Press Coursebook’larını kullanıyoruz (maliyet kurs ücretine dahildir). Her gruba iki öğretmen tarafından öğretilir, böylece farklı aksanları ve öğretim yöntemlerini deneyimleyebilirsiniz. Katılımcılara ilerlemelerini gösteren ve iyileştirilmesi gereken alanları gösteren periyodik değerlendirmeler yapıyoruz. Kursu başarıyla tamamlayan ve final sınavından geçer not alan katılımcılar, üniversite düzeyinde ileri düzeyde İngilizce eğitimine kapı açan dil yeterlilik sertifikaları alırlar.

 

Ayrıca İngilizce Hazırlık Okulunu 120 saatlik (dönem başına 60) Lehçe Dil Kursu ile birleştirme seçeneği vardır ».

 

DEĞERLENDİRME

Kurs, katılımcıları İngilizce yeterliliklerine uygun gruplara yerleştirmemizi sağlayan yazılı ve sözlü bir değerlendirme testiyle başlar. Uygun düzeyde öğrenme, hızlı beceri gelişimini sağlar ve katılımcıların artan bir kolaylık ve güvenle iletişim kurmasına olanak tanır.

 

ADAY

A1-A2 seviyesindeki kurslar, İngilizce bilmeyen veya çok temel İngilizce bilmeyen yeni başlayanlara yöneliktir.

 

B1-C1 seviyesi, orta düzeyde (en az CEFR A2) İngilizce komutuna sahip adaylara yöneliktir. Program, ileri düzey dil becerilerinin geliştirilmesine (en azından CEFR B2 seviyesine kadar) odaklanır ve katılımcıları İngilizce yürütülen üniversite programlarına giriş için hazırlar.